Vyčerpání rodičovské dovolené

  • (neregistrovaný)

    26. 10. 2007 13:26

    Žena dne 15.9.2007 vyčerpala rodičovskou dovolenou, kdy dítě dosáhlo 3 roky věku. Stále se neozvala co s ní je. Buď tedy musí zažádat o prodloužení RD do 4 let věku dítěte nebo musí nastoupit do práce nebo musí ukončit prac.poměr?
    Je to tak?
    Simona

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2007 13:37

      baba (neregistrovaný)

      Re: vyčerpání rodičovské dovolené
      Nebo dáte výpověď, protože nekoná práci, jak nařizuje zákoník práce. A ještě o žádné prodloužení rodičovské žádat nemůže, protože rodičovská je do 3 let věku dítěte. Může žádat jen o neplacené volno, s kterým nemusí zaměstnavatel souhlasit.

    • 26. 10. 2007 14:03

      xy (neregistrovaný)

      Re: vyčerpání rodičovské dovolené
      16.9.07 měla nastoupit do zaměstnání - od té doby už nemá rodičovskou dovolenou a ve mzdě za září měla mít navedeno:
      pokud požádala do 15.9. o čerpání neplac. volna na určitou dobu - od 16.9., resp. 17.9. (16.9. byla neděle) třeba do 4 let dítěte - a Vy jí ho povolili, potom by měla neplac. volno, ze kterého by neplatila ZP (pokud by doložila, že je za ni plátce stát - stačilo by přinést potvrzení o tom, že nadále pobírá rodič. příspěvek)
      pokud o neplac. volno nepožádala, měla by mít neomluvenou absenci, protože nechodí do zaměstnání - musíte srážet a odvádět ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).