Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
5. 11. 2007 14:27
1.10. vykradli našemu zaměstnanci služební auto a při té př ukradli firemní notebook.
Z 27.10. mám usnesení od policie, že se odkládá věc podezření ze spáchání trestného činu, kterého se měl dopustit neznámý pachatel.
Jak účtovat?
K datu 27.10. notebook vyřadit z evidence (daňová ZC = 0, účetní ZC = 0), účtovat tedy ZC na 582/082.028 a 082.028/022.028 nebo ještě předtím uplatnit 1/2 odpis 551/082.028?
PC notebooku byla 94 409,- Kč, ZC účetní je 13 766,-, datum pořízení 11.8.2003. Vzhledem k rychlému stárnutí PC jsme se dohodli, že zaměstnanci dáme k úhradě Kč 3 000,-. Tuto náhradu škody mám fakturovat nebo jen napsat výzvu k úhradě škody?Účtování 335/648. Náhrady škody jsou bez DPH ... i v tomto případě?
Obecně, musím mít při vyřazení majetku (i drobného z podrozvahy) doklad o tom, že byl zlikvidován (u PC apod.), mohu 3 roky starý PC prodat zaměstnanci např. za 1 Kč nebo raději darovat, abych tak obešla to, že bychom museli majetek nechat ekologicky zlikvidovat a kdy je potřeba znalecký posudek při prodeji? Bubeme prodávat velmi specifický majetek, u kterého nelze zjistit obvyklou cenu porovnatelnou s jinými subjekty.