Re: Silniční daň - přívěs
Neplatili byste v případě že jste to měli nahlášené a vrácenou SPZ.
Re: Silniční daň - přívěs
Zákon o SD § 2 - Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla registrovaná a provozovaná v České republice, jsou-li používána k podnikání nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním . Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností alespoň 12 tun určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.
Závěr: nejsou.li auta, mimo nákladní s hm. alespoň 12 t, používána některé měsíce pro podnikání, neplatí se za tyto měsíce SD (např. celý měsíc bylo auto v opravě, přívěsný vozík se používaá poouze některé měsíce...).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více jak 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
15. 1. 2008 17:05
V podn.majetku mám přívěs. Používám ho jen některé měsíce v roce. Musím platit celou roční sazbu silniční daně, nebo jen poměrnou část - za měsíce, ve kterých byl používán