Kdo platí zdravotní pojištění ? SOS

  • (neregistrovaný)

    26. 1. 2008 21:25

    Jedu pracovat do Německa. Tady jsem dal výpověď. Jak to bude se zdravotním pojištěním, kde se bude platit ? dík

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2008 23:28

      ...) (neregistrovaný)

      Re: Kdo platí zdravotní pojištění ? SOS
      Pokud je možné zkuste se domluvit s německým zaměstnavatelem.
      Oni to mohou vyřídit přes úřad práce ve Frankfurtu. A je možné ,že po vás tady budou chtít úřady pracovní smlouvu.
      Nevím jak je to dneska ,dřív jste musel před odjezdem mít pracovní smlouvu a vízum,které ambasáda vystavovala jen na základě té smlouvy.
      Pokud nemáte zaměstnavatele ,který vás tam vyslal nebo zprostředkovatele na smlouvu,tak si to budete muset zřejmě hradit sám.
      Bylo by dobré navštívit zdravotní pojištovnu kvůli připojištění,taky správu sociálního zabezpečení z důvodu důchodového pojištění a ohledně příp:neschopenky.Kvůli dani také příslušný finanční úřad a možná úřad práce ,protože existují mezinárodní smlouvy .Měli by mít přehled.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).