Re: Pronájem nebytových prostor
Trošku je zavádějící to IČO..... ale pokud kupujete jako fyzická osoba (zatím říkejme občan) a budete jen pronajímat, tak příjmy zdaňujete pod §9 - příjmy z pronájmu. Na toto nepotřebujete ŽL a sociální, zdravotní pojištění z těchto příjmů neplatíte.V tomto případě ale není nutné (ani vhodné) kupovat nemovitost na IČO. Pokud byste zároveň poskytovala služby, pak na to již potřebujete ŽL a zdaňujete pod §7 - živnost a to již zdravotní a sociální platíte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2026
11. 2. 2008 8:26
Dobrý den, mám nejasnosti ohledně některých věcí týkajících se pronájmu neb.prostor..něco jsem našla zde na diskuzi, ale přesto by mne zajímalo:
- kupuji na fyzickou osobu - IČO - nebytový prostor, který budu dále pronajímat právnické osobě - sro a zajímá mne, jestli:
a) potřebuji mít ve FO na tuto činnost živnostenský list - pochopila jsem správně, že záleží na tom, jestli budu přefakturovávat služby? Pokud ne, a budu fakturovat jen nájem, tak ŽL mít nemusím??
b) budu ve FO muset odvádět z tohoto příjmu soc.a zdravotní?
Děkuji moc za pomoc!