Hlavní navigace

Zařazení nemovitosti do majetku

  • (neregistrovaný) 85.207.41.---

    20. 2. 2008 21:44

    Dobrý den, ke kterému datu zařadit nemovitost do majetku? K datu zapsání v katastru nemovitostí nebo můžu už k datu právního účinku vkladu, tj. podpisu kupní smlouvy? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2008 18:04

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: zařazení nemovitosti do majetku
      Dobrý den, nemovitosti zapisované do katastru se do účetnictví zařazují dnem doručení návrhu na vklad katastrálnímu úřadu, uvádí to vyhláška 500/2002 Sb. § 56/7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).