Výpočet mateřské při změně zaměstnání

  • (neregistrovaný)

    21. 2. 2008 9:37

    K poslednímu březnu 2008 mi končí prac. poměr na dobu určitou. K 1. červenci 2008 předpokádám nástup na mateřskou dovolenou. Mezi tím chci nastoupit k jinému zaměstnavateli. Prosím o radu z jakého příjmu se dle stávající právní úpravy vypočítává vyměřovací zíklad pro peněžitou pomoc v mateřství. Za 12 měsíců před nástupem na mateřskou, nebo jen za období duben až červen, kdy budu v novém zaměstnání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2008 9:45

      DV (neregistrovaný)

      Re: výpočet mateřské při změně zaměstnán
      Domnívám se, že z příjmu za dobu 2. Q roku 2008.

    • 21. 2. 2008 10:58

      xy (neregistrovaný)

      Re: výpočet mateřské při změně zaměstnán
      Pokud Vás opravdu nový zaměstnavatel zaměstná, potom bude PPM vypočítána z příjmu ode dne nástupu k tomuto zaměstnavateli do června 2008 (pokud během července nastoupíte na PPM). Pokud by Vás nikdo nezaměstnal, potom byste PPM obdržela z titulu ochranné lhůty od posledního zaměstnavatele a tam by se počítalo z posledních 12 kal. měsíců před nástupem na mat.dov. (z kal. dnů by se odečetly kal. dny nemoci a kal. dny po odchodu ze zaměstnání - co jste nebyla zaměstnaná).

    • 21. 2. 2008 11:22

      mamina (neregistrovaný)

      Re: výpočet mateřské při změně zaměstnán
      Doplnění dotazu: a byla by situace stejná, kdyby mezi koncem stávajícího a začátkem nového zaměstnání byla budoucí maminka registrována na úřadu práce (zde např. během dubna)?

    • 21. 2. 2008 11:43

      xy (neregistrovaný)

      Re: výpočet mateřské při změně zaměstnán
      pokud by nastoupila do nového zaměstnání (po úřadu práce), ze kterého by odešla na mat. dovolenou, potom by byla vyplácena PPM z výdělků z tohoto nového zaměstnání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).