Hlavní navigace

Odpočet z daní za studium

  • (neregistrovaný) 82.119.253.---

    21. 2. 2008 9:47

    Z poradce mi přišlo na mail, že "b) nová nezdanitelná část základu daně podle § 15 odst. 8 ZDP ve výši úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání, "
    Nevíte, to se týká roku 2007, nebo až 2008?
    Syn, zaměstnanec, (29 let) dálkově studuje VŠ, tj. může si tedy něco odečíst od daní?
    ===
    (8) Od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání82a), pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč. U poplatníka, který je osobou se zdravotním postižením, lze za zdaňovací období odečíst až 13 000 Kč, a u poplatníka, který je osobou s těžším zdravotním postižením, až 15 000 Kč.
    ==
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).