Hlavní navigace

SZM - manželka větší doplatek

  • (neregistrovaný)

    22. 2. 2008 21:32

    Prosím Vás, podnikatel OSVČ 2 měs a ještě k tomu pracoval. Manželka na rodičovském příspěvku, mají 2 děti. Když jsem to vše spočítala vyšlo mi, že manželka má zaplatit 13614 Kč a manžel má přeplatek 12932 Kč. Ale jak se s tím poprat, co napsat dozadu??? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2008 22:20

      Jindra2 (neregistrovaný)

      Re: SZM - manželka větší doplatek
      Manželovi na str.4 v poslední tabulce napíšete, že souhlasí , aby jeho přeplatek převedli na účet Fú, VS (r.č.) manželky a on doplatí jen ten rozdíl.

    • 22. 2. 2008 22:22

      Lenka (neregistrovaný)

      Re: SZM - manželka větší doplatek
      na manželově přiznání :v bodě č.2 podle §13 ve výši 12932 ,- na účet u FU.... na rodné číslo manželky
      doplatíte částku 682,-

    • 22. 2. 2008 22:23

      Jana P (neregistrovaný)

      Re: SZM - manželka větší doplatek
      Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat a spočítala jste to dobře? Většinou vychází dost velký přeplatek a takhle to vypadá,že budou ještě platit.....:-(
      Odečetla jste mu částku na manželku, když je na rodičáku?
      Jinak se píše dozadu na přiznání u toho kdo má přeplatek, že ho chce poslat na účet FÚ s rodným číslem manželky. Je to bílý rámeček a č.2
      Manželka pak uhradí rozdíl 682,- do pokladny nebo to pošle složenkou,nebo z účtu.....
      pěkný víkend Jana P.

    • 22. 2. 2008 22:41

      Karin (neregistrovaný)

      Re: SZM - manželka větší doplatek
      *** ANo, spočítáno to mám správně. Manžel pracoval a od 11/07 začel podnikat. Kdyby nedělal SZm, tak by na dani zaplatil kolem 22tis.Kč. Takhle doplatí pouze 682 Kč a je to pro něj lepší. Jen bude mít velké doplatky na soc. poj. Děkuji Vám všem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).