Hlavní navigace

Společné zdanění manželů

  • (neregistrovaný) 81.92.150.---

    24. 2. 2008 19:10

    chtěla bych se poptat, zda si s manželem můžeme udělat společné zdanění, když jeho základ daně vychází asi na 150tis. někde jsem četla o minimálním základu daně. když bysme tedy rozdělili těch 150tis napůl, tak se dostaneme pod tento minimální základ. může mi to prosím někdo osvětlit? marcela

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2008 19:52

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: společné zdanění manželů
      SZM by jste nemohli použít, pokud by manžel měl ZD menší než 120800,00 Kč. Ve vašem případě SZM můžete použít. Pro stanovení min. ZD se posuzuje ZD před rozdělením na druhého z manželů.

    • 24. 2. 2008 21:15

      Lucie (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Re: společné zdanění manželů
      Tomu teď teda nerozumím. Manželův zaměstnavatl nám doporučil, abychom si udělali SZM, ale o minimálním základu daně nám nic neřekl. To znamená, že pokud si za rok 2007 manžel nevidělal víc než 120800Kč, nemůžeme si uplatnit SZM?

    • 25. 2. 2008 7:26

      Martina (neregistrovaný) 213.29.120.---

      Re: společné zdanění manželů
      MInimální základ daně se vztahuje na OSVČ. Má-li manžel příjmy podle §6 ZDP, tak je rozumné si SZM vypočítat nebo udělat jen zúčtování daně a poté postupovat podle toho, co je pro vás výhodnější.

    • 25. 2. 2008 17:32

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: společné zdanění manželů
      Pokud zní dotaz i na min. základ daně a není uvedeno, o jaké příjmy se jedná, lze předpokládat, že se může jednat i o příjmy z podnikání. Pokud chcete uplatnit SZM a jedná se pouze o příjmy ze závislé činnosti, pak se na vás min. základ daně vůbec nevztahuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).