Výpověď daná zaměstnancem

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2008 13:51

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat,
    zaměstnanec podal výpověď, musí mu tuto výpověď podepsat vedoucí, je to někde v ZP stanoveno? Myslím si, že ne, ale náš pan ředitel to požaduje.
    Děkuji Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2008 14:19

      Dana (neregistrovaný)

      Re: Výpověď daná zaměstnancem
      Výpověď musí proti podpisu předat pověřenému pracovníkovi-osobní oddělení, vedoucí nebo majitel firmy, záleží na členění organizace. Nebo ji může poslat doporučeným dopisem s dodejkou. Mám osobní zkušenost. kdy pracovník předal výpověď zástupci majitele firmy a majitel tvrdil, že on o výpovědi nic neví, že ji nepřevzal, že tam není jeho podpis.

    • 27. 2. 2008 14:29

      pája (neregistrovaný)

      Re: Výpověď daná zaměstnancem
      Pan ředitel si vymýšlí blbosti, přesně popsáno výše, ještě doplním např. podatelna firmy nebo osoba, která přebírá poštu, nechat si potvrdit kopii.

    • 27. 2. 2008 14:39

      J (neregistrovaný)

      Re: Výpověď daná zaměstnancem
      Běžnou praxí je, že zaměstnanec buď donese výpověď osobně do podatelny nebo k někomu´určenému pro příjem pošty, ten mu potvrdí na kopii převzetí (zapíše do knihy došlé pošty)a tím to končí a nebo pošle písemně a na to má většinou doklad, protože se posílá doporučeně.Ve vašem případě se spíš asi jedná o to, že zaměstnavatel nesouhlasí s výpovědí zaměstnance a bude hledat kličky, jak výpověď zpochybnit.Jakmile má zaměstnanec na kopii potvrzení o převzetí, tak se může ředitel cukat jak chce.Blbě by se to prokazovalo,když by zaměstnanec neměl potvrzeno převzetí.Ředitel by papír mohl klidně vyhodit a vy by jste šla proti řediteli s tvrzením, že jste ji viděla?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).