Hlavní navigace

Pronájem, min. daň, SZM

  • (neregistrovaný) 81.0.253.---

    29. 2. 2008 13:52

    Dobrý den, prosím o radu. Dělám si DP, příjmy jsem měla pouze z pronájmu bytu /cca 150.000/rok.Vztahuje se na mne povinnost minimální daně? Manžel nemá žádné příjmy, máme dítě, je pro nás výhodné SZM? Výdaje paušálem 30%. Děkuji moc mám v tom maglajs a než něco najdu v zákonech, tak se snad někdo smiluje a poradí. Děkuji moc Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2008 14:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: pronájem, min. daň, SZM
      Jelikož pronájem budete zdaňovat dle § 9, pak se na vás nevztahuje minimální základ daně. Výdaje si uplatníte v výši 30 %.
      Pokud váš manžel neměl žádné příjmy, můžete si na něj uplatnit slevu na dani ve výši 4200,00 Kč. SZM asi bude výhodnější, jelikož si uplatníte 2 x slevu na poplatníka ve výši 7200,00 (1x vy a 1x manžel) , 1x 4200,00 Kč (vy na manžela, který neměl v r. 2007 příjmy vyšší jak 38 040,00 Kč) max. však do výše daňové povinnosti. A jelikož máte dítě a splníte podmínku ZD min. ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou , budete mít nárok na daňový bonus na dítě.

    • 29. 2. 2008 16:53

      jana (neregistrovaný) 81.0.253.---

      Re: pronájem, min. daň, SZM
      Díky moc za vyčerpávají objasnění...Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).