Daňové bonusy-chybějící částka

  • (neregistrovaný)

    29. 2. 2008 14:56

    Prosím může mi někdo poradit, zda je možnost odečítat chybějící vyplacenou částku daňových bonusů z února do konce kalendářního roku z daně z příjmů zaměstnanců tak, jak je to umožněno u ročního zúčtování zaměstnanců. Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2008 15:01

      (neregistrovaný)

      Re: Daňové bonusy-chybějící částka
      Chápu to tak, že jste neodečetla bonusy při odvodu, tudíž máte přeplatek ?

    • 29. 2. 2008 15:16

      Katka (neregistrovaný)

      Re: Daňové bonusy-chybějící částka
      Daňové bonusy byly vyšší než odvod daně. Napr. Daň. bonusy 2500, odvod 1500, tudíž mi FÚ dluží 1000. Chtěla jsem si to strhnout z normálních odvodů daně v průběhu roku.

    • 29. 2. 2008 15:18

      (neregistrovaný)

      Re: Daňové bonusy-chybějící částka
      >>>Prosím může mi někdo poradit, zda je možnost odečítat
      >>>chybějící vyplacenou částku daňových bonusů z února
      >>>do
      >>>konce kalendářního roku z daně z příjmů zaměstnanců
      >>>tak, jak je to umožněno u ročního zúčtování
      >>>zaměstnanců.
      >>>Děkuji za rady.
      >>
      >>Chápu to tak, že jste neodečetla bonusy při odvodu,
      >>tudíž máte přeplatek ?
      >Daňové bonusy byly vyšší než odvod daně. Napr. Daň.
      >bonusy 2500, odvod 1500, tudíž mi FÚ dluží 1000. Chtěla
      >jsem si to strhnout z normálních odvodů daně v průběhu
      >roku.
      >
      aha, nemám s tímto zkušenosti, ale zde se často píše, že o bonusy se žádá, tak vyčkejte, snad někdo ještě poradí
      >

    • 29. 2. 2008 17:18

      St. (neregistrovaný)

      Re: Daňové bonusy-chybějící částka
      Mám stejný problém od ledna 08. Byla jsem na FÚ a bylo mi řečeno, že není problém si bonus odečíst třeba z DPH (DPH ponížit o bonus), jen se musí měsíčně vyjet žádost podle §35d odst.5 zákona o daních z příjmů o poukázání chybějící částky vyplacené plátcem........... .... - dopsat za b) Žádám o převedení na úhradu (může být jakákoli daň) a napsat částku. Takto můžu mít vyjeté třeba 4 žádosti za 4 měsíce a když tam bude dostatečný bonus k vrácení, tak se podají všechny 4 žádosti na FÚ , ale musí být samozřejmě napsáno, na jakou přesně daň chcete převést tento bonus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).