Hlavní navigace

Na vlastnim pozemku stoji cizi stavba

  • (neregistrovaný) 88.101.41.---

    7. 3. 2008 14:20

    Koupil jsem v drazbe pozemek na kterem stoji nemovitost treti osoby. Mam "nejake prava" ke svemu pozemku? Popr. jake?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2008 14:29

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Na vlastnim pozemku stoji cizi stavb
      To mne zajímá, zkuste trochu přiblížit, jak byla nemovitost-pozemek při dražbě specifikována-včetně stavby,nebo byla uzavřena nějaká smlouva, nebo je tam něco jako věcné břemeno nebo cosi jiného?
      Vy jsme nyní právoplatný vlastník, jste zapsán v KN? Pokud ano, musítte si vyjasnit současný stav, jak se tam stavba dostala, zda tam byla sjednána nějaká úplata nebo něco jiného.

    • 7. 3. 2008 14:34

      diskuzed (neregistrovaný) 88.101.41.---

      Re: Na vlastnim pozemku stoji cizi stavb
      Byl to soubor nemovitosti....je to nejaky velky pozemek, ktery ma 6 vlastniku...kazdy idealni 6tinu...ty nemovitosti co na tom stoji, jsou byvaly zemedelske budovy, ktere nejsou nijak zamereny, vic informaci k tomu nemam.

    • 7. 3. 2008 14:55

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Na vlastnim pozemku stoji cizi stavb
      Máte alespoň informaci, zda ty budovy jsou zapsány v KN nebo tam vůbec nejsou? Pokud ne, tak bych se dohodl s ostatními spoluvlastníky a klidně bych to řešil jako souičást Vašeho spoluvlastnictví- buď srovnat se zemí nebo využít, pokud se dražil soubor nemovitostí, tak asi bylo myšleno vše, mělo by to ale být v rozhodnutí nebo popisu dražené nemovitosti, tam taky nic není?
      Jestliže jste ideální spoluvlastníci,tak musíte řešit podle obč. zákoníku
      společně nerozdílně- mrkněte na § 136 a následující obč.z.

    • 10. 3. 2008 10:29

      právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

      Re: Na vlastnim pozemku stoji cizi stavb
      Dovoluji si upozornit, že podle našeho práva zatím nemovitost není součástí pozemku a že i když nemovitost (stavba spojená pevným základem se zemí) není evidovaná v katastru, tak může "někomu patřit". Takže než začnete bourat (k čemuž je nutný demoliční výmě od Stavebního úřadu), tak doporučuji pátrat zda jsou tam ty stavby legálně a komu patří...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).