Hlavní navigace

Nemoc první tři dny

• (neregistrovaný) 193.165.72.---

11. 3. 2008 18:17

Dobrý den, chápu dobře, že by pro mě finančně bylo výhodnější zneschopnit se v pátek (neplacené budou pá,so,ne),než třeba až v pondělí?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2008 18:18

yy (neregistrovaný) 85.207.86.---

Re: Nemoc první tři dny
      Běžte do háje, zneschopnit se máte tehdy, když jste nemocná, ne když se vám to hodí. Když to tak budou dělat všichni, chudáci naše děti.

• 11. 3. 2008 18:34

Lenka (neregistrovaný) 193.165.72.---

Jsem po úraze, stát může být rád, že byť bych mohla čerpat nemocenské dávky, tak naopak odvádím pojistné a daně, neboť místo nemocenské čerpám dovolenou, abych mohla jakožto jediná účetní ve firmě zpracovat závěrku a mohla nakrmit hladové krky akcionářů a co nejdříve jim vyplatit dividendy.
      Vážený nebo Vážená, jsou i tací lidé,kteří by se do práce rádi třeba i doplazili, jen aby finančně pokryli splátky úvěrů, které jsou v dnešní době bohužel nutností, pokud chceme bydlet. Je mi líto, že patřím mezi chudáky, které neplacené tři dny v měsíci, dosti ovlivňují.

• 11. 3. 2008 18:52

Vážená, i já patřím k těm, kteří si na nemoci berou dovolenou. Ale váš dotaz mi opravdu zněl jako spousta dotazů zde - jen jaké má kdo nároky, jak to udělat, aby vyzrál na zaměstnavatele. Nikdo ze zaměstnanců se tady ještě neptal, jestli náhodou taky nemá nějaké povinnosti vůči zaměstnavateli. Takže se vám omlouvám za svoji reakci, přesto si ale myslím, že budu-li opravdu vážně nemocná a budu muset čerpat nemocenskou, určitě nebudu řešit jestli od pondělí nebo od pátku. Ale úplně nejlepší (abych teda odčinila ..) je když první den odpracujete např. 7 hodin, potom jdete k lékaři a od toho dne si necháte neschopenku. Z jednoho neplaceného dne tak máte nezaplacenou jen jednu hodinu. Hezký večer.

• 11. 3. 2008 19:14

Vážená, i já patřím k těm, kteří si na nemoci berou
      >dovolenou. Ale váš dotaz mi opravdu zněl jako spousta
      >dotazů zde - jen jaké má kdo nároky, jak to udělat, aby
      >vyzrál na zaměstnavatele. Nikdo ze zaměstnanců se tady
      >ještě neptal, jestli náhodou taky nemá nějaké
      >povinnosti vůči zaměstnavateli. Takže se vám omlouvám za svoji
      >reakci, přesto si ale myslím, že budu-li opravdu vážně
      >nemocná a budu muset čerpat nemocenskou, určitě nebudu
      >řešit jestli od pondělí nebo od pátku. Ale úplně
      >nejlepší (abych teda odčinila ..) je když první den
      >odpracujete např. 7 hodin, potom jdete k lékaři a od toho dne
      >si necháte neschopenku. Z jednoho neplaceného dne tak
      >máte nezaplacenou jen jednu hodinu. Hezký večer.

Ano, i já jsem si plánovala vzít na celou dobu dovolenou, ale bohužel to nebude možné, mám poraněnou páteř a nemocná budu delší dobu.A jak jistě víte, za účetní nikdo nic neudělá. Zvlášť, když - jako v mém případě - jsem tam na vše sama. A i když budu na neschopence, budu se muset snažit sjednat co nejdelší vycházky, abych mohla do práce alespoň na to nejdůležitější sjet.
      Holt představa, že "já jsem nemocná a firmo po..... se" je hezká, ale v praxi naprosto nepoužitelná.
      tato odpracovaná část dne je mi něco platná, když mám měsíční mzdu, nikoliv hodinovou? ale ono to asi stejně bude bezpředmětné, protože doktoři u nás mají ordinační dobu jen dopoledne...
      Jinak abych s vrátila k původní myšlence, tak pokud budu do čtvrtka normálně pracovat, v pátek se zneschopním, tak "přijdu" jen o peníze za ten pátek?

• 11. 3. 2008 19:24

Já teda nejsem mzdová, ale myslím, že to tak nebude, protože dávky v nemoci jsou vyplácené i za sobotu a neděli, prostě za kalendářní dny, takže stejně o ty peníze přijdete. A to docházení do práce o vycházkách znám také moc dobře. No snad vás zaměstnavatel ocení aspoň nějakou odměnou, když dávky v nemoci zatím vyplácí stát. Přeji brzké uzdravení

• 11. 3. 2008 22:05

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ano, za sobotu a neděli, které spadnou do prvních tří dnů, sice nedostane nemocenské dávky, ale nepřijde o část mzdy, protože víkendové dny nejsou jejími pracovními dny.

• 11. 3. 2008 22:56

I. (neregistrovaný) 81.201.48.---

Ale když bude marodit od pondělí do neděle, tak zase dostane dávky i za víkend, kdy normálně mzdu nebere. Takže si myslím, že když někdo marodí s chřipkou týden, tak je úplně jednou, kdy začne.

• 11. 3. 2008 23:06

Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

Není jedno, jak říkala Jiřka za SN nepřijde o mzdu, nemocenské dávky dostane už od úterý a neznamená to, že se nechá uschopnit od soboty, ale nechá se uschopnit samozřejmě od pondělí a tak dostane nemocenské ještě v S a v N. Místo týdne bude na nemocenské vlastně 9 dní (3 neplacené, 6 placených), prac. dní zamešká 5.

• 12. 3. 2008 8:35

Děkuji moc za rady. Chápala jsem to tedy správně a bude výhodnější zneschopnit se již v pátek.
      O pár dní se bohužel v mém případě nejedná, bude to několik týdnů :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).