Hlavní navigace

Odměna likvidátora a odvod pojistného

  • (neregistrovaný) 89.176.82.---

    11. 3. 2008 22:22

    Ve spol. s r.o. je ustanoven likvidátor, který je zároveň jednatelem a společníkem, má sjednanou měsíční odměnu za výkon likvidátora. Odvádí se z této odměny pojistné na soc. zabezpečení?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2008 8:38

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Odměna likvidátora a odvod pojistnéh
      Výkon funkce likvidátora (pokud není výjimečně vykonávána v pracovním poměru např. některým stávajícím zaměstnancem podniku) není z hlediska účasti na nemocenském pojištění zaměstnáním a nezakládá proto účast na nemocenském pojištění podle ust. § 2 zákona č. 54/1956 Sb., o nemocenském pojištění zaměstnanců, v platném znění (jejich pojištění bývá proto řešeno v rámci pojištění OSVČ).
      Změna od 1.1.2008 - z odměny likvidátora odvod zdravotního pojištění ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).