Re: Smlouva o provádění prací
já dotazu nerozumím - pokud je manžel OSVČ, tak jim provedenou práci bude fakturovat
pokud manžel nepodniká, potom je možné sepsat DoPP (do 150 hod./rok) - neplatí se SP, ZP jen se daní nebo DoPČ - v průměru do poloviny stan.týden.prac.doby - platí se SP, ZP, daní se
DoPP a DoPČ řeší Zákoník práce § 74-77
Re: Smlouva o provádění prací
Jde o to, že manžel pracuje pro velkou firmu a oni potřebují smlouvu jako že pro ně pracuje. Něco jako když se dělá výběrové řízení a ten někdo vyhraje tak taky sepisují smlouvu třeba o dílo. Jenže u nás to o dílo nejde. Jde jenom sepsat že pro ně bude pracovat. Že pokud bude někdo nabízet stejnou cenu za výrobky jako můj manžel - tak že to bude ale jeho a ne té jiné firmy. Jako že má přednost.
Nevím jak to jinak vysvětlit.
Děkuji za reakce.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
12. 3. 2008 21:01
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nevíte kde bych sehnala nějakou smlouvu na provádění prací. Jedna firma by si chtěla manžela "pojistit" smlouvou, že pro ně bude provádět zámečnické práce.
Potřebujem ale sepsat smlouvu a nevím co by měla obsahovat.
Děkuji.
S pozdravem Žaneta Šmejdová