Hlavní navigace

Rozvod-děti-zvýhodnění-oříšek!!

  • (neregistrovaný)

    13. 3. 2008 7:30

    Prosím, nezletitý svěřen po rozvodu matce, ale žije s otcem, možno dokázat prohlášením sousedů, tj. společná domácnost s otcem máme prohlášení manželky, že neuplatňuje odpočty na dítě, může uplatnit daňové zvýhodnění???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2008 7:36

      I. (neregistrovaný)

      Re: Rozvod-děti-zvýhodnění-oříšek!!
      Mně kontrola FÚ řekla, že uplatnit může pouze ten rodič, který prokáže rozsudkem soudu, že má děti svěřené do své péče a nemá alimentační povinnost. Tím Vám ale asi příliš nepomohu.

    • 13. 3. 2008 7:52

      Daniela (neregistrovaný)

      Re: Rozvod-děti-zvýhodnění-oříšek!!
      Ale to by bylo škoda, když je opravdu s důkazy jedná o společnou domácnost.

    • 13. 3. 2008 7:54

      st (neregistrovaný)

      Re: Rozvod-děti-zvýhodnění-oříšek!!
      Mě zase kontrolorka z FÚ řekla že rozhodující u koho dítě bydlí, mám dva takové případy, kdy dítě bylo svěřeno matce ale žije s otcem a tedy i otec dítě uplatňuje. Už jste někdo také řešil zvýhokdnění děti ve střídavé péči?

    • 13. 3. 2008 7:58

      xy5 (neregistrovaný)

      Re: Rozvod-děti-zvýhodnění-oříšek!!
      prohlášení sousedů je Vám nanic - nemá žádnou hodnotu
      pokud je dítě svěřeno soudem matce, ale žije u otce - tak to by bylo nejlepší, aby bylo řešeno přes daň.př. - ať FÚ rozhodne, zda uzná nebo neuzná
      nebo může být ještě jedna možnost, že po rozvodu opět spolu bývalí manželé začali žít (jako druh a družka) a potom by mohl uplatňovat otec (on je v RL zapsán jako otec, tak by měl nárok na daň.zvýh.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).