Hlavní navigace

Stravné při školení dodavatelem

  • (neregistrovaný) 88.100.234.---

    18. 3. 2008 14:19

    Zaměstnanec jel do Polska na školení od našeho dodavatele. Dodavatel zajistil ubytování i komplet stravné. Má zamětsnavec nárok na stravné od naší firmy, pokud ne mám si vyžádat potvrzení od dodavatele, že vše zajistil?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2008 14:28

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 194.228.118.---

      Re: Stravné při školení dodavatelem
      Zaměstnanec na tiskopise Zahraniční pracovní cesta čestně prohlašuje, zda mu bylo poskytnuto stravování, ubytování a podobně....takže záleží na tom, co vyplnil. A také že mu to někdo s vedení schválil....a protože víte, že vše zajistil dodavatel, tak jistě dohlédnete na to, aby to vyplnil pravdivě....a nic mu nevyplatíte

    • 18. 3. 2008 17:16

      Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Re: Stravné při školení dodavatelem
      Jestliže je zajištěno bezplatné stravování, musí zaměstnavatel určit ještě před cestou krácení stravného, pokud to už není řešeno ve vnitřním předpise. Nelze nič nevyplatit, ZP stanovuje maximální krácení stravného z důvodu zajištění bezplatného stravování a vždy zůstává část stravného k proplacení, i v případě zajištění celodenního bezplatného stravování. Pokud by zaměstnavatel ještě před cestou nestanovil krácení stravného, má zaměstnanec nárok na úhradu stravného v plné výši.

    • 20. 3. 2008 10:09

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Stravné při školení dodavatelem
      §170/5 zákoníku práce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).