Hlavní navigace

Studium v zahraničí-zvýhodnění na dítě

• (neregistrovaný) 82.142.65.---

18. 3. 2008 15:46

Dobrý den, už jste se setkali s tím, že by vám Z-ec dal jako doklad o studiu výpis z internetu? Rozhodnutí z MŠMT dal, ale doklad zahraniční škola nevystavuje (prý), v SRN potvrzení o studiu této škly si každý vyjede z internetu :-o
    Byla jsem zlá a nevzala mu to, ptá se mě, kde je to napsané, jak má vypadat potvrzení. Pravda je to, že nikde takto napsané není , alespoň jsem nenašla ..... :)
    ZDP i pokyn D 300 - potvrzením vystaveném zahraniční školou na určité období ... , nikde se nehovoří o originálu, o razítku školy .... anebo je něco, co jsem opomněla ? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2008 6:54

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Studium v zahraničí-zvýhodnění na dí
      tak s tímto jsem se ještě nesetkala, je to ale zajímavé poznání - pokud by tedy mělo stačit potvrzení vyjeté z internetu (to si ho přece může i zfalšovat?)
      tedy nechci se nikoho dotknout, ale známe české lidi - a fantazii se meze nekladou...
      já jsem se setkala s tím, že na zahraniční školu byl dotyčný vyslán z české VŠ (a pak jsem měla potvrzení z české Vš)
      asi bych se nejprve zeptala na kontaktním místě, jak dokládají tito občané potvrzení zahraniční školy pro přídavky na děti a pak bych zabrousila na internetu po stránkách a vznesla dotaz někde na stránkách pod školstvím (asi jsem Vám moc nepomohla, ale také bych byla velmi obezřetná - doplatit daň.zvýhodnění lze i v ročním zúčtování, zpětně už se sráží velmi těžko - při neoprávněném poskytnutí)

• 19. 3. 2008 7:25

Olina (neregistrovaný) 213.192.60.---

>>Dobrý den, už jste se setkali s tím, že by vám Z-ec
      >>dal jako doklad o studiu výpis z internetu? Rozhodnutí
      >>z
      >>MŠMT dal, ale doklad zahraniční škola nevystavuje
      >>(prý), v SRN potvrzení o studiu této škly si každý
      >>vyjede
      >>z internetu :-o
      >>Byla jsem zlá a nevzala mu to, ptá se mě, kde je to
      >>napsané, jak má vypadat potvrzení. Pravda je to, že
      >>nikde takto napsané není , alespoň jsem nenašla .....
      >>
      >>:)
      >>ZDP i pokyn D 300 - potvrzením vystaveném zahraniční
      >>školou na určité období ... , nikde se nehovoří o
      >>originálu, o razítku školy .... anebo je něco, co
      >>jsem
      >>opomněla ? děkuji
      >
      >tak s tímto jsem se ještě nesetkala, je to ale
      >zajímavé poznání - pokud by tedy mělo stačit potvrzení vyjeté
      >z internetu (to si ho přece může i zfalšovat?)
      >tedy nechci se nikoho dotknout, ale známe české lidi -
      >a fantazii se meze nekladou...
      >já jsem se setkala s tím, že na zahraniční školu byl
      >dotyčný vyslán z české VŠ (a pak jsem měla potvrzení z
      >české Vš)
      >asi bych se nejprve zeptala na kontaktním místě, jak
      >dokládají tito občané potvrzení zahraniční školy pro
      >přídavky na děti a pak bych zabrousila na internetu po
      >stránkách a vznesla dotaz někde na stránkách pod
      >školstvím (asi jsem Vám moc nepomohla, ale také bych byla
      >velmi obezřetná - doplatit daň.zvýhodnění lze i v
      >ročním zúčtování, zpětně už se sráží velmi těžko - při
      >neoprávněném poskytnutí)

• 19. 3. 2008 7:43

ještě mě napadlo - doklad z internetu je v němčině a ten Vy nejste povinna respektovat

• 19. 3. 2008 8:11

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

to byste se divila ! co čert nechce, jedná se o daňového poradce, s těmi je práce ošemetná, když mi předložil potvrzení v němčině, ptal se, kde je řečeno, že to musí být v češtině :-))
      já jsem to měla zjištěné už dříve, ale pro zajímavost - o úředním jazyce pojednává 337/1992, ale to není pro Z-ele závazný zákon, tím se řídí FÚ, je to složitější, píši jen ve zkratce.Pokud bych po něm požadovala úředně ověřený doklad potvrzení z němčiny, řekl mi, že to nemusí dávat k úřednímu překladu, že je to snad jasné a triviální. A abych to završila - MŠMT mu internetový výpis potvrzení neuznalo,dítě muselo (chudák dle jeho slov) podstoupit martýrium (co si o nás Němci pomyslí !) a doklad o potvrzení škola nakonec vystavila, takové klasické jako míváme my, to MŠMT vzalo a vydalo Rozhodnutí, ale v informačním listu od nich je dále zmínka, že Potvrzení o studiu musí být úředně ověřeno, jen pokud je v jiném než německém a anglickém jazyce :-))) tak si vyberte chacha A pokud vám teď vyvstane otázka, proč to všechno zjišťuji, když už potvrzení o studiu mám, odpovídám - potvrzení je vystavené jen do 28.2.08 a i přesto, že pro MŠMT musel poradce doložit toto potvrzení, Z-eli odmítá s tím, kde je to napsaný, jak má vypadat potvrzení a furt se motáme dokola ... je to radost spoupracovat s chytrými lidmi ... :-)))

• 19. 3. 2008 8:42

děkuji Vám za obsáhlé popsání problému - je to opravdu zajímavé a pro mě poučné - domluva s některými lidmi je nad lidský výkon (pokud chcete zachovat slušné a solidní jednání a ctít i zákony)
      no tak to je hezké, tak nakonec budeme mít i programy v počítačích jen angličtině, němčině (kdo by se s tím překládal do češtiny, že?), všechna potvrzení budou také vydávaná jen v angličtině nebo němčině a děti se snad ani češtinu učit ve škole nemusí (tedy mezi námi - čeština dostává opravdu na frak i v tisku -jsou i tam hrubky)
      pokud má dotyčný potvrzení jen do 28.2., tak bych trvala na absolvování nového martyria (zatím má potvrzený jen jeden semestr) a na další semestr musí mít nové potvrzení (a příští rok opět bude muset doložit nové potvrzení, pokud bude pokračovat ve studiu)
      hezký den Vám přeji

• 19. 3. 2008 8:48

jo, jsem protivná, já na tom trvám, jen jsem vážně začala zjišťovat, zda je "někde napsané" jak má vypadat Potvrzení o studiu a nezjistila jsem nic :-)) , proto jsem také napsala do BC. Jisté je jen to, že Potvrzení zákonem předepsané není a my trváme na originále a razítku třeba jen ze setrvačnosti :-) Vezmu si od něho internetový výpis a doběhnu na FÚ, schválně, co řeknou, ale jsem tak napůl přesvědčena, že to nevezmou.
      Krásný den :)

• 19. 3. 2008 17:51

Olina (neregistrovaný) 213.192.60.---

Z Vašeho vyjádření nevyplývá, zda se studium v SRN týká studia , na semestr či rok, kam Vás vyslala VŠ. Jestli ano, tak stačí potvrzení VŠ v ČR, jste stále jejím studentem. Pokud studujete samostatně, musí být potvrzení v orginále, , pokud se jde o respektovanou školu MŠMT. Potvrzení vyjeté z internetu nerespektuje nikdo ani u nás ani v cizině. Studentům , ale v cizině potvrzení s razítkem nedělali potíže, škola vydala.

• 20. 3. 2008 6:20

Student není vyslaný, studuje v zahraničí. Také jsem tuto zkušenost dosud neměla, mám 2 jiné zahraniční školy, které potvrzení o studiu bez problému vydaly, ale tato prý nevydává ... Mně jde stále o jedno a to samé a odpovědi jsem se nedopátrala a to je to, proč jsem sem napsala - kde je stanovené jak má vypadat potvrzení o studiu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).