Hlavní navigace

Výpočet daně záv. činnost

  • (neregistrovaný) 90.177.161.---

    19. 3. 2008 12:55

    Mám zaměstnance, má podepsané prohlášení..
    Zaměstnanec na dohodu o provedení práce prováděl v jiné firmě práci..

    Ve firmě mu provedeme zúčtování daní...
    Co když, ale bude mít potvrzení, že ta dohoda je zálohová daň?? Jaký postih za to čeká zaměstnance?,

    V případě, že má několik prac. poměrů a neprovede si zúčtování daní???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2008 18:57

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Výpočet daně záv. činnost
      Nesmíte provést zúčtování, pokud měl příjem daněný zálohovou daní současně u více zaměstnavatelů, musí si podat sám daňové přiznání, na to by vám při kontrole přišel FÚ, protože by jste jako podklad pro zúčtování doložila potvrzení o zdanitelných příjmech od jiného zaměstnavatele za stejné období jako měl u vás.
      Vy mu vystavíte také potvrzení o zdanitelných příjmech a řeknete mu ,aby si podal přiznání sám.Jestli on to udělá není vaše věc. Postihem je dodanění a penále.

    • 19. 3. 2008 19:35

      ago (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Výpočet daně záv. činnost
      A když on si sám neudělá zúčtování, tak je také zato postih??

    • 19. 3. 2008 20:56

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Výpočet daně záv. činnost
      Vždyť Vám to píší - on je povinen podat přiznání, pokud nepodá a FÚ přijde na to, že podat měl, postihem je jeho dodanění a penále.

    • 20. 3. 2008 7:04

      ago (neregistrovaný) 90.177.161.---

      Re: Výpočet daně záv. činnost
      No dobře, jenom mi přijde divný, když zaměstnanec nepodepíše u zaměstnavatelel prohlášení, že chce udělat zúčtování a v podstatě se na to vyprdne...tak, vlastně taky může FU udělat dodanění a penále.
      To je povinnen udělat do 31.3.??

    • 20. 3. 2008 7:37

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Výpočet daně záv. činnost
      § 38h, odst 8):
      Nepožádá-li poplatník o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, je sraženými zálohami ze mzdy jeho daňová povinnost splněna, pokud není povinen podat přiznání podle § 38g.

      Takže jsme zase zpátky u toho, jestli je povinen nebo není povinen. To si ovšem musí ujasnit zaměstnanec a podle toho se rozhodnout. Když ovšem přinese zaměstnavateli potvrzení, kde je podle datumů jasný souběh zaměstnání a chce provést RZD, tak to samozřejmě zaměstnavatel nesmí provést.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).