Hlavní navigace

Prosím OM umrtí před ukončením odpisů

• (neregistrovaný) 88.102.54.---

19. 3. 2008 23:10

Dobrý den, prosím o rady a názory.
    Co s obchodním majetkem když umřu než ho odepíšu?? Je mi 60 let a vložil jsem penzion do obchodního majetku, abych měl daňově uznatelné náklady za nákladné opravy. Penzion se musí odepisovat v 5 skupině 30 let. Co se stane když ho nestihnu odepsat. Jak to bude s dědictvím a daněmi??? Moc děkuji za odpověď. Jaroslav

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 1:31

Jarda (neregistrovaný) 88.102.54.---

Moc prosím o radu
      Prosím Vás již cca 14 dní se snažím získat nějaké informace, myslíte, že třeba na Finančním úřadě by mi k tomu něco řekli?? V lepším případě i poradili?? Jarda

• 20. 3. 2008 3:12

Láďa (neregistrovaný) 89.103.26.---

Re: Prosím OM umrtí před ukončením odpis
      Podnikání je součástí dědického řízení.
      Buď někdo po Vás bude v podnikání pokračovat nebo se zase vyřadí z podnikání. Jestli se odepisuje nebo ne s tím podle mě nemá co dělat.

• 20. 3. 2008 7:54

Moc děkuji, takže je v podstatě jedno jestli je majetek soukromí nebo v podnikání? V každém případě se bude muset udělat znalecký posudek atd. Když bude dcera v podnikání pokračovat, a převedu na ni vše, tak bude normálně pokračovat v odepisování? A z převodu nemovitosti k podnikání se platí jaká daň?? Díky Jaroslav

• 20. 3. 2008 8:23

Láďa (neregistrovaný) 89.103.26.---

Tak to už po mně chtete moc.
      Zkusme to vzít logicky. V případě úmrtí se ustanoví jeden z dědiců, který bude dál podnikat na původní IČO po dobu dědického řízení. Jestli je potřeba stanovit cena, tak se určitě v rámci dědictví udělá i odhad ceny.

K tomu převodu nemovitostí. Nenapadá mě důvod, proč byste měl platit daň. V rámci vlastnických práv se nic nezmění, pořád jste majitelem.

• 20. 3. 2008 10:04

Děkuji moc a zdravím Jaroslav

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).