Hlavní navigace

Konkurz

• (neregistrovaný) 90.176.63.---

20. 3. 2008 8:33

Dobrý den,
    chtěla bych tou cestou poprosit o radu. Naše firma chce vyhlásit konkurz z důvodu druhotné platební neschopnosti.
    Jsem zde zaměstnaná jako mzdová účetní a tak by mě zajímalo jak to bude se zaměstnanci po vyhlášení konkurzu do doby než přijde konkurzní správce. Mají zůstat doma nebo mohou pracovat (práci pro ně máme) či jim máme dát výpověď? A kdo a zda se jim odvedená práce v tomto období zaplatí?
    Pokud ještě mohu poprosit nevíte někdo o nějakém vhodném materiálu, kde bych mohla najít veškeré informace o průběhu konkurzu.
    Předem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 9:48

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Konkurz
      za vyhlášení konkurzu se platí poplatek
      pokud bude vyhlášen konkurz, oznámí to soud ÚP, ten to zveřejní na úředních deskách (je to pak zveřejněno i na internetu) a po určitou (velmi omezenou) dobu budou moci Vaši zaměstnanci požadovat Vámi nevyplacenou mzdu po ÚP - ten to bude následně v rámci konk. řízení požadovat po Vás
      s ÚP budete muset spolupracovat a jako MÚ budete muset vyplnit spoustu podkladů k nevyplaceným mzdám
      pokud máte knihu Abeceda mzdové účetní pro r. 2008, potom je to ve zkratce popsáno na str. 186 -187 a je tam odkaz i na zákony č. 116/00 Sb. + 118/00 Sb. (byly provedeny novely těchto zákonů)

• 20. 3. 2008 10:50

Jitka (neregistrovaný) 90.176.63.---

Re: Konkurz
      O vyplácení mezd vím. Už mám domluveno s ÚP, že to můžu nahlási já hromadně, aby tam zaměstnanci nemuseli. Ale ta doba mezi vyhlášením a 1. návštěvou správce konkurzu je nám záhadou, netušíme co bude a co máme nebo nemáme v tomto období dělat.:o(
      Děkuji za pomoc.
      Jitka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).