Hlavní navigace

Oprava omítky - TZ nebo oprava???

• (neregistrovaný) 85.207.234.---

20. 3. 2008 9:07

Prosím o radu,, opravy omítek jsou asi TZ, že? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 9:20

miluna (neregistrovaný) 194.145.182.---

Re: oprava omítky - TZ nebo oprava???
      Pokud něco dáváte do původního stavu, tak se jedná o opravu, nikoliv TZ....

• 20. 3. 2008 10:10

vanesa (neregistrovaný) 194.145.182.---

Já bych se řídila tím, zda to bylo dáno do původního stavu či nikoliv. Pokud by tam byly už dříve omítky a vy jste je teď dávali do původního stavu - jedná se o opravu a vše bych zaúčtovala do nákladů....

• 20. 3. 2008 12:43

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

já bych se jen s dodavatelem domluvila, aby Vám pak do faktur napsal slovíčko "oprava" a máte to jistý... :-) finančáci jsou na ty slovíčka... :-)

• 20. 3. 2008 16:29

bubu (neregistrovaný) 84.16.117.---

Oprava je jistě kouzelné slovo, nicméně se domnívám, že rozhodující je co bylo fakticky provedeno. Pokud byla stará omítka prostě nahrazena novou pak by to byla oprava.
      Pokud by se ale pod omítku např. dávalo zateplení a celková částka by byla vyšší než 40 000,--Kč pak je to TZ.

Já bych na pouhé slovo oprava - zase tak moc nespoléhal.

Rozhodující se skutečný obsah plnění a ne jeho název.

Pokud pracovníků finančního úřadu, pod který spadáte postačí pouhé slovo oprava - pak Vám mohou všichni jen závidět.

Zdraví

bubu

• 21. 3. 2008 6:03

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

o zateplení se tady přece nemluvilo... ;-)
      pokud by se částka vyšplhala do obrovských výšek, tak neříkám, že by to nebylo podezřelé, ale vzhledem k tomu, že letos budeme dělat také fasádu a vím, že na "blbou" fasádu 40 tis. fakt nestačí, tak jen upozorňuji, že je lepší dát tam slovo "oprava", aby se pak nemuseli s FU dohadovat, zda tam fasáda byla či nikoli... jak byste to potom prokazovali?? fotky neexistují, tak nějací "náhodní" svědkové???

• 21. 3. 2008 18:39

bubu (neregistrovaný) 84.16.117.---

Pojem zateplení jsem použil jako příklad, protože se domnívám, že vysvětlit něco na konkrétním příkladě mi prostě připadá rozumné. Chtěl jsem pouze vyslovit názor, že rozhodující je to co je skutečně předmětem plnění - a ne jak se to nazve.
      K dokazování opravy FÚ snad jen tolik, sama faktura a na ni název provedených prací samozřejmě není jediným důkazem a pokud FÚ bude mít pochybnosti o tom, že se skutečně jedná o opravu pak Vás možná vyzve k tomu abyste prokázali, že se o opravu jednalo i jinými doklady než je jen faktura.
      Já osobně bych asi předložil smlouvu s firmou, která opravu prováděla, v této smlouvě bych měl položkový rozpočet co bude prováděno a určitě by v něm nechybělo odstranění staré omítky. Pokud by ani to nestačilo pak bych samozřejmě použil i možnosti svědků - ale to už zacházím do úplných detailů.

Omlouvám se, že na jednoduchý dotaz odpovídám tak dlouze, ale když něco píšu tak se snažím vysvětlit i to jak jsem k mému názoru došel. Předpokládám, že pokud někomu stačí jen prostá odpověď bez podrobnějšího vysvětlení - tak si u mojich příspěvků prostě přečte jen první dvě, tři věty a dál to neřeší. Ti, kteří čtou všechno co jsem napsal pak někdy reagují vlastním příspěvkem a já jsem rád, že mám možnost se přečíst i jiné názory.

Hezký den přeje
      bubu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).