Hlavní navigace

Danpriznan POMOC - srazkova+zalohova???

• (neregistrovaný) 212.24.155.---

20. 3. 2008 10:13

dobry den, prosim o pomoc - jsem student a musim delat danove priznani, u dvou firem jsem podepsala prohlaseni a u dvou nepodepsala - jak to bude s danemi? musim odvest dan ze vsech prijmu nebo jenom z tech, kde jsem podepsala prohlaseni? a jak to bude s tou srazkovou dani? musim ji nekde uvest?

vubec tomu nerozumim a kolem nemam nikoho kdo by mi poradil..

diky moc..

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 10:22

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Danpriznan POMOC - srazkova+zalohova
      budete danit jen příjmy, kde jste podepsala daň.prohlášení a tam, kde jste nepodepsala, byla z těchto příjmů odvedena zálohová daň
      na všechny tyto příjmy byste si měla od zaměstnavatelů vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech
      pokud jste měla (bez podepsaného prohlášení) příjmy daněné srážkovou daní, tak ta je konečná, ta do ročního zúčtování nejde (na tyto příjmy Vám Potvrzení o zd. př. vydáno nebude, tudíž ho nebudete do přiznání uvádět)
      uplatníte slevu na poplatníka 7200 Kč a pokud jste studentem celý rok, 2400 Kč

pokud žádáte o přídavky na děti - tam budete muset uvést příjmy, které uvedete na daň.př. (to uvedete na potvrzení o příjmech pro přídavky, že mohou zjistit na FÚ) + dáte potvrdit zaměstnavateli příjmy, které byly daněny srážkovou daní

• 20. 3. 2008 10:28

katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

Zkusím to nějak shrnout. Pokud jste měla u firmy, kde jste neměla podepsané prohlášení, příjmy do 5000 měsíčně, byla odvedena srážková daň a ta je konečná, nikde se už nezúčtovává. Pokud to bylo nad 5000 měsíčně, byla odvedena zálohová daň, měla byste od firmy obdržet Potvrzení o zdanitelných příjmech.... Zároveň byste měla mít toto Potvrzení od těch dvou firem, kde jste prohlášení podepsané měla. Součet příjmů ze všech Potvrzení potom uvedete v daň. přiznání.
      Můžete si uplatnit slevu na poplatníka a slevu na studenta (musíte přiložit potvrzení o studiu).
      Jinak mě už nic nenapadá, kdyžtak se ještě zeptejte.

• 20. 3. 2008 10:39

renata (neregistrovaný) 212.24.155.---

Dekuji mnohokrat - zkusila bych to rict, jestli jsem to pochopila dobre :)

kde jsem nepodepsala prohlaseni mam prijmy do 5tis mesicne, tudiz srazkova dan odvedena byla.. kdyz budu delat to priznani, sectu tedy jen prijmy ze zamestnani, kde jsem to prohlaseni podepsala? tedy jen z tech dvou? a ten zbytek tam mam jenom prilozit k priznani a nikma prijmy nescitat nebo tak? - rozumim tomu dobre? a nebo sectu naprosto vsechny prijmy, i ty, kde byla odvedena srazkova dan a z toho odvest dan jeste jednou jakoby?

dekuji jeste jednou za ochotu poradit..

• 20. 3. 2008 10:44

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

od zaměstnavatelů, kde byla srážena zálohová daň, si vyžádáte potvrzení o zdanitelných příjmech - a tyto příjmy napíšete do daň.př. (příjmy, které byly daněny srážkovou daní - to je daň konečná, ty už do daň.př. nesmíte nikam psát)

• 20. 3. 2008 10:47

takze pro financni urad je jiz muzu uplne vypustit..? děkuji moc za pomoc, ted uz to snad zvladnu :)

• 20. 3. 2008 10:46

katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

Takže, kde jste neměla podepsané prohlášení, jste měla příjmy do 5000 měsíčně, tudíž srážková daň. To už se nikde neuvádí, žádné Potvrzení mít nebudete.
      Tam, kde jste měla prohlášení podepsané si vyžádejte ta Potvrzení o zdanitelných příjmech, tyto příjmy sečtete a uvedete do DP.
      K DP přiložíte tyto dvě Potvrzení + Potvrzení o studiu, pokud budete uplatňovat slevu na studenta.
      OK? :-))

• 20. 3. 2008 10:47

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Tam, kde byla odvedena srážková daň (tj. nepodepsané prohlášení do 5000,- měsíčně), tam potvrzení nedostanete a do daňového přiznání to nikam uvádět nebudete. Uvedete jen příjmy, kde byla daň zálohová, tedy tam, kde je podepsané prohlášení (a jakkoliv vysoký příjem) i tam, kde podepsané není, ale příjem byl nad 5000,- měsíčně.

Ještě jednou nic danit nebudete, děláte si vlastně vyúčtování té zálohy a když uplatníte celoroční slevy, tak pravděpodobně dostanete zpět všechno, co jste zaplatila.

• 20. 3. 2008 10:49

DEKUJI
      uz to naprosto chapu - omlouvam se za prvostni nechapaní, moc jste mi pomohli!

:)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).