Hlavní navigace

S.r.o. - nový ŽL

• (neregistrovaný) 62.40.69.---

20. 3. 2008 10:18

Dobrý den, s.r.o. má již 2 živnostenské listy, nyní si nechala přidělat další (volná živnost). Nový ŽL nám dnes přišel. Co všechno je ještě potřeba udělat? Změna společenské smlouvy a zápis změny do Obchodního rejstříku? Je toto nutné, aby dělal advokát, nebo si to může (např. jako zápis z Valné hromady) sepsat společnost sama (případně pak not. ověřit)? Prosím poraďte, na obchodním rejstříku se se mnou vůbec nebaví. Nikdy jsem nic podobného nedělala. Díky moc! K.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 10:28

Kaca (neregistrovaný) 194.228.217.---

Re: s.r.o. - nový ŽL
      Toto jsem podstoupila asi pred rokem - kdy jsem si myslela, ze vse hrozne jednoduche. Dosla jsem si na zivnostensky urad a udelala jsem novy ziv. list, cela stastna ze to mam za sebou jsem se dozvedela od pravnika, ze na zivnostensky urad jsem mela jit se zmenenou spolecenskou smlouvou,a ze pani na zivn. uradu mi zivnostensky list nemela vydat, pak jsem jiz vse predala radeji pravnikovi. Vim, ze vam to moc nepomuze, je to jen muj pribeh.
      Urcite jeste nekdo napise - od te doby radeji vse konzultuji s pravnikem.

• 20. 3. 2008 10:31

Klára (neregistrovaný) 62.40.69.---

No, tak toho jsem se obávala. A jak jste to nakonec vyřešili?Sepsali jste změnu smlouvy zpětně? Je mi ale divné, že nám ŽL bez problémů vystavili.....

• 20. 3. 2008 10:57

No to jsem se prave take divila, ale pani mi vysvetlila, ze ji staci ze vse ma overene u jednatele a pravnik mi rekl, ze to tak nejde. A proto jsem radeji potomto vse dala pravnikum. Vysvetlit mi, ze nyni bude muset vsem vysvetlovat jak se to stalo snazit presvedcit urady o zapsani - nikdy jsem nepatrala jestli je to pravda nebo ne. Ale zivnost v obchodnim rejstriku je zapsana. Matne si vzpominam, ze rikal neco o spolecenske smlouve, kde by melo byt zapsano rozsireni o tuto zivnost a nasledne potvrzena notarem a potom teprve jit na zivnostensky urad. Problem byl na svete a to uz jsem radeji nechala jednat pravniky.

• 20. 3. 2008 11:00

No a teď kde je pravda. Nechtěl právník jen o trochu víc vydělat :-)? No, asi nejakého budu taky muset vyhledat :-(.... A musí to být přímo notář? K.

• 20. 3. 2008 11:17

To opravdu nevim, nejsem v tom zbehla. S tim pravnikem mate asi pravdu.Ale malou konzultaci bych asi radeji navrhla.
      Preji pevne nervy s urady

• 20. 3. 2008 11:31

Tak jsem se do toho pustila. Obvolala všechny místní notáře a výsledek. Z pěti dotázaných se jen jeden pozastaval nad tím, že už máme ŽL vystavený. Ostatní to brali jako normální věc. Zápis VH a změnu nám jsou schopni udělat všichni bez problémů do cca týdne. A cena? Od cca 3500 do 7000,-- Kč. Docela rozdíl, co? Můžu se zeptat, na kolik to vyšlo Vás ? Předem moc díky za info a přeji hezký první jarní? den :-). K.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).