Hlavní navigace

Pokračování nemoci

• (neregistrovaný) 84.16.107.---

20. 3. 2008 18:27

Dobrý den, mám dotaz,přítel pracoval u zaměstnavatele jeden měsíc v minulém roce,pak se mu stal úraz a onemocněl.Onemocněl však tak vážně,že ještě dnes je na neschopce a byl mu přiznán plný invalidní důchod.Dnes mu přišly dávky za nemoc a rapidně poklesly proti loňskému roku.Je nějaká změna od nového roku?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 18:45

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: pokračování nemoci
      Samozřejmě, že změny jsou, ale netýkají se nemocenské, jejíž počátek spadá do loňského roku. Kdy mu byl přiznán ten invalidní důchod? Já se domnívám, že má nemocenskou jenom do té doby.

• 20. 3. 2008 18:54

Marie (neregistrovaný) 84.16.107.---

Děkuji za rychlou odpověď.Taky si to tak myslím,zatím má částečný ale před komisí byl 20.2. tzn. že mu byly dávky asi vyplaceny jen do 20.2. Bohužel výplatní pásku vyhodil než jsem přišla z práce, tak nemám ani možnost ji zkontrolovat.

• 20. 3. 2008 18:57

Marie (neregistrovaný) 84.16.107.---

lékařka mu však neschopenku neukončila, řekla že mu ji ukončí až přijde přiznání důchodu, zaslal lístek na peníze k 29.2.

• 20. 3. 2008 21:23

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Zkuste si to přepočítat - tu lednovou nemocenskou vydělíte 31, tím získáte průměr na den. Tím pak vydělíte tu únorovou nemocenskou. uvidíte, co vám vyjde. V každém případě by měl mít nemocenskou počítanou stejně jako loni.

• 21. 3. 2008 14:27

Laďa (neregistrovaný) 62.240.178.---

Záleží také na tom, kdy začal přesně marodit, je uvedeno, že začal marodit vloni po odpracování jednoho měsíce. Podpůrčí doba (doba jednoho roku po kterou se přiznává nemocenské) mohla už vypršet a mzdová mohla proto přestala vyplácet nemocenskou. Nemocenské lze poskytovat déle než jeden rok ale myslím, že jen v případě, že lze očekávat, že zaměstnanec krátce po uplynutí podpůrčí doby nabude opět pracovní schopnosti (což nebude Váš případ) - o prodloužení podpůrčí doby rozhoduje OSSZ na základě žádosti zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).