Hlavní navigace

DPFO + pracovní úraz

• (neregistrovaný) 213.226.196.---

20. 3. 2008 18:58

Dobrý den, nebo spíše večer.
    Chtěla bych se zeptat zda musím podávat DP, když mi při konečném výpočtu vychází nedopatek.
    Spočítala jsem si k zavislé činnosti příjem z pojišťovny a sečetla dohromady odvody daní a vyšel mi nedoplatek
    Stalo se to tím, že mám vysoký plat a odváděla jsem daň 25%..
    Prosím , musm podávat DPFO za rok 2007.
    Předem děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 19:38

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: DPFO + pracovní úraz
      pokud doplatek od Kooperativy činil více než 5000 Kč a byla vám sražena vloni zálohová daň (20%) z tohoto doplatku, jste povinna si podat DPFO na FÚ, i když se vám to nemusí líbit :( a vychází nedoplatek. Jiná situace by nastala, pokud by vám doplatek vyplatil Z-el a následně Kooperativě refundoval, pokud by vám náhodou v tomto případě vyšel nedoplatek a vy jste neměla povinnost podávat DPFO z jiného důvodu, pak při ročním zúčtování se od vás nedoplatek nevybere, ale protože máte plnění od Kooperativy (=jiného plátce), máte tudíž souběh příjmů, vyšel vám nedoplatek, musíte chtě nechtě na FÚ. A neradila bych vám si ho nepodat. Dokonce už Kooperativa začala vydávat Potvrzení o zdanitelných příjmech a rozesílá "postiženým", asi je odvážné pomyslet, že by i ohlašovala toto plnění na FÚ, ale všechno je možné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).