Hlavní navigace

Z DE paušálem???, když je plátcem?

  • (neregistrovaný) 90.176.249.---

    20. 3. 2008 20:29

    Prosím Vás, když podnikatel v letošním roce účtoval v DE, může v letošním roce účtovat paušálem??? Děkuji. Ještě něco, je plátcem DPH.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2008 20:50

      Jirka (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Z DE paušálem???, když je plátcem?
      I když je plátcem DPH tak může.
      Zkuste si ale vyjasnit roky.

    • 20. 3. 2008 20:56

      Karin (neregistrovaný) 90.176.249.---

      Re: Z DE paušálem???, když je plátcem?
      *** Omlouvám se, v roce 2007 začal podnikat a účtoval v DE. Od března 2008 se stal plátcem DPH a začal přemýšlet o tom, že by účtoval letos paušálem (zedník - 60 %). Tak nyní nevím, jestli lze nebo nelze. Prosím, kde se dočtu. Děkuji.
      A promiňtě, jsem už unavená, letos je to daňové období, mám pocit, nekonečné.

    • 20. 3. 2008 21:18

      vera (neregistrovaný) 84.38.179.---

      Re: Z DE paušálem???, když je plátcem?
      samozřejmě, že může přejít pro rok 2008 na výdaje procentem
      v pokynu D300-k § 7-daňové výdaje procentem z příjmu může uplatnit i poplatník, ktrý je plátcem DPH
      evidence pro DPH je jedna věc a pro daň z příjmu je druhá věc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).