Hlavní navigace

DPH - DE x paušál - Ma nekdo zkusenost?

  • (neregistrovaný) 77.48.51.---

    21. 3. 2008 0:46

    Podnikatel, ctvrtletni platce DPH, vede danovou evidenci. Proti prijmum si uplatnuje DPH z nakupu. Ale na konci roku zjisti, ze se mu danove vyplati uplatnit vydaje procentem. Je to mozne, kdyz v prubehu roku uplatnoval DPH ze skutecnych nakladu?
    Diky moc za radu, nevim, v jakem zakone to vycist.
    DIKY

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2008 1:07

      IvanaF. (neregistrovaný) 88.102.249.---

      Re: Ma nekdo zkusenost?
      Ano je to možné, viz pokyn D-300, k §7, odst. 9, bod 4 - daňové výdaje procentem z příjmů může uplatnit i poplatník, který je plátcem daně z přidané hodnoty.

    • 21. 3. 2008 1:36

      Jááááá (neregistrovaný) 88.102.54.---

      Re: Ma nekdo zkusenost?
      Mějte však na paměti, že máte i nadále záznamní povinnosti k DPH!!!! Jáááááá

    • 21. 3. 2008 9:28

      moderátor BC (neregistrovaný) 88.100.183.---

      Pište lepší nadpisy
      Prosím pište smysluplné nadpisy, z nichž je zřejmé téma vašeho dotazu. V opačném případě mohou být Vaše dotazy smazány. Váš původní nadpis "máte někdo zkušenost" nebyl příliš výstižný :-)

      Obecně: Nepište dotazy s nadpisy jako "prosím poraďte", "mám dotaz", "pro pana XY" apod. Nejsou vhodné ani příliš stručné nadpisy jako "DPH" či "SZM" nebo "auto". Lepší je "DPH při dodání na Slovensko", "SZM - jak odečíst dary", "Firemní auto a soukromé jízdy" apod.

      Viz též pravidla zdejší diskuze
      http://business.center.cz/business/diskuze/pravidla.aspx

    • 21. 3. 2008 10:55

      Janina (neregistrovaný) 77.48.51.---

      Re: Pište lepší nadpisy
      Spravci BC se omlouvam.
      Ostatnim dekuji za radu. D-300 uz hledam.
      DIKY DIKY DIKY

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).