Hlavní navigace

Zápočtový list a sociálka

• (neregistrovaný) 88.146.7.---

21. 3. 2008 11:31

Prosím, malá org., máme 4 zaměstnance, ke dni ukončení PP vystavím ZL a odnesu ho na sociálku k doplnění údajů o nemocech? To by ho ale zaměstnanec nedostal v den ukončení PP. Nebo sociálka vystaví své vlastní potvrzení? Jaký je správný postup?
    Dále prosím tento zaměst. byl jediný u pojišŤovny OZP, kterého máme. Mám kromě jeho odhlášky podat i odhlášku zaměstnavatele? Nebo nemusím ji podat, ale nemusela bych pak každý měsíc posílat hlášení s nulovými hodnotami?
    Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2008 12:02

katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

Re: zápočtový list a sociálka
      Když půjdete zaměstnance odhlásit na sociálku, tak si od nich nechte na zápočťáku potvrdit údaje o nemocech. Poté můžete vydat zaměstnanci.
      Na ZP neposíláte odhlášku zaměstnavatele, jen odhlášku zaměstnance, žádné hlášení s nulovými hodnotami dále neposíláte.

Dále bych se chtěla zeptat ostatních, do kdy se má vydat Potvrzení o zaměstnání zaměstnanci? Já jsem měla zato, že do 8 dnů po skončení PP, ale teď už jsem v Zákoníku práce nic takového nenašla. Ví někdo, jak to tedy je? Nebo si to možná pletu s něčím jiným?

• 21. 3. 2008 12:27

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Do 8 dnů odhlašujete a přihlašujete na ZP a SP. Potvrzení při ukončení.

• 21. 3. 2008 12:42

katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

A to mám jít den předtím, než zaměstnanci skončí PP, na sociálku se zápočťákem a nechat si ho potvrdit, abych ho mohla dát zaměstnanci v den skončení PP?
      Podle "pravidel" asi ano, ale děje se tak?

• 21. 3. 2008 14:01

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Den předem vám to nepotvrdí, protože by ještě mohl onemocnět. Podle zdejších diskuzí by měla sociálka vystavit zvláštní potvrzení mimo zápočtový list, ale u nás to chtějí vytištěné, aby to mohli jen překontrolovat a oštemplovat.

• 21. 3. 2008 14:23

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

Jsme malá organizace. Na zápočtáku co se týká údajů nemoci vyplním počet dnů a od kdy do kdy - tuto evidenci stejně vedu kvůli kontrolám na OSSZ. Takto předám zaměstnanci. Sociálka potom ještě pošle tzv. Přílohu k ZL, kde jsou uvedeny údaje o nemoci., tak to potom pošlu zaměstnanci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).