Hlavní navigace

Oprava auta a změna v TP

  • (neregistrovaný) 85.92.47.---

    22. 3. 2008 22:17

    Koupila jsem auto v 09/2007, nechala jsem ho opravit v 10/2007 a přepis auta jsme provedli s prodejcem až v 11/2007. Můžu si opravu auta, která byla v 10/2007 dát do nákladů? Vlastníkem podle kupní smlouvy jsem už byla, ale přepis v TP ještě nebyl proveden, až v 12/2007. Dík.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2008 7:38

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Oprava auta a změna v TP
      Nejsem tedy právník, nicméně se domnívám, že podle § 443 odstavec 1 OZ na vás přešlo vlastnické právo předáním vozidla. Pokud jde o tu opravu, není jasné, zda vozidlo bylo ve stavu schopném užívání, tedy pojízdné a splňující náležitosti dle příslušných zákonů. Pokud nebylo, pak ta oprava je výdajem spojeným s uvedením vozidla do stavu schopného užívání a není to oprava jako daňový výdaj, ale součást pořizovací ceny vozidla. Pokud tedy spolu s kupní cenou převýší ta oprava 40.000 Kč, již se do nákladů dostane jen prostřednictvím odpisů, tedy do pěti let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).