Hlavní navigace

technické zhodnocení budovy

  • (neregistrovaný) 85.70.38.---

    23. 3. 2008 13:33

    23.12.2007 byla zkolaudována přístavba kotelny administrativní budovy. Jelikož byla budova pořízena před 10i lety, odepisovala se dle přechodných ustanoveních DZP 30 let. Jak s odpisy za rok 2007? Prosím, spěchá

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2008 16:15

      bubu (neregistrovaný) 84.16.117.---

      Re: technické zhodnocení budovy
      Vyházím z předpokladu, že přístavba byla za vyšší cenu než 40 000,--Kč a pak se ve smyslu § 33 zák. 586/1992 Sb. jedná o technické zhodnocení.

      Jestliže budovu odepisujete rovnoměrně pak za rok 2007 uplatníte odpis ze zvýšené vstupní ceny sazba 3,4 (§ 31 odst. 1 písm. a) výše uvedeného zákona) . Pokud ji odepsiujete zrychleně použitejete koeficient pro zvýšenou zůstatkovou cenu koeficient 30 (§32 odst. 1 + § 32 odst. 3).

      Hezký den přeje
      bubu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).