Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 82.99.180.---

    24. 3. 2008 17:28

    Dobrý sváteční večer,
    pročítala jsem si minulé diskusní příspěvky a jsem v rozpacích.
    Byl poskytnut úvěr na koupi nebo opravu nemovitosti. Úvěr je napsán na vlastníka. Protože je to však ještě neobývatelné, může se uplatnit odpočet podle pokynu D-300 k § 15? Vlastník má trvalé bydliště jinde.
    Děkuji Vám za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2008 17:30

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: úroky z úvěru
      Pokud splňuje všechny ostatní podmínky, tak do kolaudace může mít trvalé bydliště jinde....

    • 24. 3. 2008 18:02

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: úroky z úvěru
      §15, Zákona o daních z příjmů:
      (4) V případě, že účastníky smlouvy o úvěru na financování bytové potřeby je více zletilých osob,62) uplatní odpočet buď jedna z nich, anebo každá z nich, a to rovným dílem. Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) a e), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil a předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a), c) a e) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů a v případě výstavby, změny stavby32) nebo koupě rozestavěné stavby užíval předmět bytové potřeby k vlastnímu trvalému bydlení nebo k trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů po splnění povinností stanovených zvláštním právním předpisem pro užívání staveb........a to je kolaudace....

    • 24. 3. 2008 18:09

      Helena (neregistrovaný) 82.99.180.---

      Re: úroky z úvěru
      Děkuji, přesně "polopatisticky", to jsem potřebovala. Ještě jednou přeji hezký večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).