Re: DPFO - minimální základ daně
základ daně musí být větší než než min. ZD a to za 6 měsíců? nebo myslíte min. základ daně za celý rok?
Re: DPFO - minimální základ daně
tak teď z toho moc moudrá nejsem... myslela jsem si jak je to jednoduché...pokud si myslím dobře, tak když je někdo zaměstnaný a u toho podniká tak se na něj MZD nevztahuje, z toho usuzuji, že MZD bude jen 1-6 a 1-12 bude základ daně ze zaměstnání a poněvadž je ve ztrátě 500 tis, tak zbyde jen tento základ daně. nebo už nevím... prosím znova nemáte někdo s tím zkušenosti...??? zavolala bych na FU ale správkyně klienta je nová a asi moc zkušeností nemá...děkuji všem
Re: DPFO - minimální základ daně
Pokuď neukončil činnost a pracuje na ŽL jako na vedlejšku, tak bohužel vztahuje. Musel by v průběhu roku ukončit živnost, pak by se na něho MZD nevztahoval. Je to patrné i z DaP, do ZD se sčítají § 6 až § 10, pokud při součtu všech nedosáhne MZD musí tento ZD navýšit.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
25. 3. 2008 11:29
Dobrý den OSVČ podnikal do 30.6.2007, kdy měl podnikání jako hlavní činnost a od 1.7.2007 byl zaměstnán a podnikání měl jako vedlejší činnost.. vůbec si nevím rady jak toto dát to DPFO. Za celý rok z podnikání je ve ztrátě a tudíž si myslím, že minimální základ daně se na něj vztahuje pouze za období 1-6/07. Je to tak správně?? a za období 7-12/07 nebude mít vlasně žádnou daňovu povinnost, protože je ve ztrátě... prosím o radu. S tímto jsem se setkala poprvé.. děkuji