Pořízení nového auta–protiúčet staré aut

  • (neregistrovaný)

    26. 3. 2008 7:12

    Poraďte prosím jak správně zaúčtovat následující operaci.

    Nakupujeme nové firemní auto (osobní). Dostaneme na něj slevu protože se jedná o skladovou zásobu. Dále nám autosalon odkupuje starší firemní auto (osobní).

    Faktura vypadá následovně (částky jen orientační :-) )
    auto 500
    výbava 100
    sleva -150
    uhrazená záloha -400
    zbývá k úhradě 50

    Ta částka k úhradě (50) je hodnota starého auta. To odkoupili na základě pokladního dokladu (dali nám 50) a zároveň vystavili další pokladní doklad (přijali od nás 50 – úhrada zbývající části faktury) - ale ve skutečnosti se žádné peníze nepřeváděli.

    Tak a teď vůbec nevím jak to zaúčtovat, jaká je pořizovací cena auta, jak zaúčtovat „prodej“ starého auta, jak to bude s DPH (auto, výbava, odkup starého) atd. Ještě musím říct že staré auto je plně odepsané, nebyl na něj uplatněn odpočet DPH.

    Pokud mi poradíte, budu moc ráda – předem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2008 10:42

      Vladimír (neregistrovaný)

      Re: pořízení nového auta–protiúčet staré
      Vstupní cena nového vozu bude 500 + 100 - 150 = 450 (jako byste staré auto protiúčtem nedávali. Protože se jedná o osobní auto, DPH odečíst nemůžete.
      Prodej starého auta zaúčtujete stejně, jako byste nové nepořizovali (082/022).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).