Hlavní navigace

Prodej auto

  • (neregistrovaný) 88.83.168.---

    26. 3. 2008 7:41

    V květnu 2007 mi skončil leasing na auto, mám ho v majektu.
    Nyní chci auto prodat, musím příjem zdanit? Jaká je lhůta abych nemusel prodej zdanovat. Prosím o radu. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2008 9:16

      Hanah (neregistrovaný) 85.71.153.---

      Re: prodej auto
      Pokud auto vyřadíte z obchodního majetku lhůta je 5 let a dáva se to do §10t. Po 5ti letech už příjem nezdaňujete.
      Pokud ho nevyřadíte příjem z prodeje zdaňujete v §7 a jde i do odvodu SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).