Hlavní navigace

Musí danit tento příjem??

  • (neregistrovaný) 89.102.64.---

    26. 3. 2008 13:38

    Muž, který má své zaměstnání a ještě občas hraje v kapele,kde mu vyplácí jednou za celý rok částku k 31.12. Částka za rok 2007 činila 26.900. Musí tuto částku danit?? Předal mi pouze Pokladní doklad :(

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2008 18:29

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Musí danit tento příjem??
      Můj názor, že ano. Dala bych do § 10. Ale kdo mu dal doklad? Je vystaven na jeho jméno nebo na kapelu?

    • 26. 3. 2008 21:59

      Jitka (neregistrovaný) 81.27.205.---

      Re: Musí danit tento příjem??
      Je vystaven na jeho jméno k 31.12. - na hudební produkci v roce 2007 A pod čím to bude lepší pod A - příležitostná činnosti či pod F - ostatní příjmy?? A jaké doklady by mě k tomu ještě měl dodat?? Moc děkuji, s tímhle si fakt nevím rady

    • 27. 3. 2008 13:32

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Musí danit tento příjem??
      Určitě to budou F-ostatní příjmy, příležitostná činnost neznamená "občasné" hraní. Jiné doklady podle mého není potřeba, max. nějaká smlouva, pokud vůbec je, ale co vím, tak se tohle domlouvá ústně a tohle by FÚ mohlo stačit.
      A takže každý člen kapely dostal svůj doklad? Já jen, aby nezdaňoval něco za ostatní. A kdo mu to takhle jednorázově vlastně vyplatil?

    • 28. 3. 2008 20:25

      Jitka (neregistrovaný) 81.27.205.---

      Re: Musí danit tento příjem??
      Tak jsem volala na FÚ a řekli mi,ať dám §7, kde si může i snížit příjmy o 40% výdajů. Tak jsem to tak udělala podala a uvidíme,jestli jsem mluvila s paní,která tomu rozumí a bude si na svém trvat i po podání :-) Ale moc Vám děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).