Hlavní navigace

Odpisy

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    26. 3. 2008 15:06

    dobrý den, mohu si libovolně určit u odpisů, zryhlený či rovnoměrný způsob odpisu, anebo je nějaký předpis, který určuje, že pokud si u jednoho DHM zvolím zrychlený, musím ho použít i pro další nakoupený DHM? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2008 15:15

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: odpisy
      § 30 ZDP
      (2) Poplatník provádí rovnoměrné (§31) nebo zrychlené odpisování (§32). Způsob odpisování pro každý nově pořízený hmotný majetek stanoví vlastník, s výjimkou uvedenou v odstavci 10, a nelze jej změnit po celou dobu jeho odpisování.

      pro každý kus samostatně dla vlastního uvážení, pokud nejde o odstavec 10

    • 26. 3. 2008 16:44

      sima (neregistrovaný) 84.21.112.---

      Re: odpisy
      děkuji moc, ještě jednu otázku, vždy odepisuji za celorok a nyní jsem se dozvěděla, že odpïsy jsou možné i měsíčně. Mám správnou informaci? A to by znamenalo, že když ke konci roku odepíši 1200,- Kč, že jinak měsíčně by to bylo 100,- Kč? (1/12)? A jaký má smysl měsíční odepisování, děkuji moc

    • 26. 3. 2008 18:29

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: odpisy
      Jsou firmy, které mají účetní odpisy a ty mohou být jiné, než daňové. A takové firmy dělají většinou měsíční závěrky, aby věděly, jak jsou na tom....a tam jsou pak odpisy docela velkou nákladovou položkou, proto se počítají....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).