Základ daně a SP, ZP

  • (neregistrovaný)

    27. 3. 2008 13:30

    dobrý den. Už jsem se do toho nějak zamotala. Z účta mi vychází zisk 200 tis, po úpravě - přičtění rozdílu odpisů a dodanění pohledávek+nedaňové náklady mi vychází 330 tis. teď nevím jakou částku mám dát do přehledu pro SP a ZP OSVČ. už to mám odeslané, ale převzala jsem další účto a tam to mají dělaný tak, že do SP a ZP dávají částku po úpravě... jsem z toho teď jelen.. dekuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2008 13:51

      Jirka (neregistrovaný)

      Re: základ daně a SP, ZP
      Říkáte "Z účta", asi vedete pro FO účetnictví /dříve podvojné/. Pak je třeba si položit otázku, co je vyměř. základem pro pojistné osoby, která vede účetnictví. Je to základ daně. A to je ve Vašem případě těch 330.

    • 27. 3. 2008 13:55

      iveta (neregistrovaný)

      Re: základ daně a SP, ZP
      a prosím mohl by jste mi říct kde k tomu najdu výklad?? zákon atd... jinak děkuji

    • 27. 3. 2008 14:09

      Jirka (neregistrovaný)

      Re: základ daně a SP, ZP
      "U osoby samostatně výdělečně činné, která vede účetnictví,20) společníka veřejné obchodní společnosti a komplementáře komanditní společnosti se za příjem ze samostatné výdělečné činnosti po odpočtu výdajů vynaložených na jeho dosažení, zajištění a udržení považuje pro účely tohoto zákona základ daně z příjmů21) z této činnosti."
      Zdravotní - 592/1992, § 3a: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/vzp-pojistne/cast1.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).