Hlavní navigace

Účetnictví pro neziskovou organizaci

• (neregistrovaný) 77.236.209.---

31. 3. 2008 18:36

Dobrý den. Mám nabídku na vedení účetnictví vč. mezd pro neziskovou organizaci. Ve výhledu na další půl rok mám další nabídku u naší obce, protože jsem tu jediná účetní. Dosud jsem ale vedla pro podnikatele účetnictví (podvojné) nebo daňovou evidenci, mzdy a zpracov. daňová přiznání. Můžete mi někdo poradit kde se můžu nejlépe a komplexně seznámit, naučit vedení účetnictví pro neziskovou, rozpočtovou organizaci, i obce ? Vedení mezd je u těchto organizací totožné jako u podnikatele ?A kolik si za ně účtovat ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2008 23:01

Bára (neregistrovaný) 85.132.181.---

Re: Účetnictví pro neziskovou organizaci
      vedení mezd je stejné, účtování někdy odlišné, NO mají odlišný účetní rozvrh, účtuje se podle 504/2002 Sb., používám program ACE-Ucto a Money. Kolik si za vedení účtovat, nevím.... jsem u NO zaměstnaná. Bára

• 1. 4. 2008 7:51

Růža (neregistrovaný) 213.29.68.---

něco málo je na stránkách města a obce online,některé krajské úřady mají na svých stránkách pro obce příklady účtování ,něco je na stránkách svazu měst a obcí,

• 1. 4. 2008 12:13

p. (neregistrovaný) 217.11.252.---

pro toho kdo vedl pouze účetnictví podnikatelů bude asi největší oříšek rozpočtová skladba (tu jako publikaci vydává také každoročně myslím Anag) a jinak se vedou úplně odděleně příjmy a výdaje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).