Hlavní navigace

Výdaje % a spol.zdanění?

  • (neregistrovaný) 88.101.47.---

    31. 3. 2008 20:33

    Dobrý večer,
    všichni jste si jistě oddychli,jenom mi pořád daně nedají klid.Účetní mi řekla,že pokud mám příjmy podle §7 mohu uplatnit výdaje % a navíc provést se ženuškou SZM.A teď nesu na FU úplně vesele a pak kouknu co jsem podepsal SZM jo, všechny příjmy §7,jo ještě mám příjmy od zaměstnavatele HPP ale % ne?Jsem blbej?Nebo jsem ji předtím špatně pochopil?Nechci se jí dotknout pokud by to nebyla chybka,znáte to.Díky Radek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2008 20:42

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: výdaje % a spol.zdanění?
      Základ daně u podnikání stanovíte jako (příjmy * 0,5) - zaplacené pojistné, základ daně u zaměstnání máte z potvrzení od zaměstnavatele, oba tyto základy dáte do přílohy č. 5, manželka tam přidá svůj základ, všechno se to tam sečte, vydělí dvěma a pak z té poloviny počítáte daně dál každý sám, vy i manželka :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).