Hlavní navigace

Dph, prodej automobilu

  • (neregistrovaný) 80.188.66.---

    1. 4. 2008 17:14

    Prosím o radu, jak postuovat v tomto případě:

    koupili jsme osobní automobil, bohužel jsme si podle zákona nemohli uplatnit DPH (jsme registrovaní k DPH). V současné době chceme tento automobil prodat. Musí být na daňovém dokladu uvedeno DPH? Nebo tuto fakturu vystavím bez DPH? Jde teda v podstatě o to, jestli jako registrovaní plátci DPH můžeme vystavit doklad bez DPH.
    Moc děkuji za rady, případně odkaz na paragrafy.
    Irena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2008 17:20

      Lenča (neregistrovaný) 88.83.232.---

      Re: dph, prodej automobilu
      >Prosím o radu, jak postuovat v tomto případě:
      >
      >koupili jsme osobní automobil, bohužel jsme si podle
      >zákona nemohli uplatnit DPH (jsme registrovaní k DPH).
      >V současné době chceme tento automobil prodat. Musí
      >být na daňovém dokladu uvedeno DPH? Nebo tuto fakturu
      >vystavím bez DPH? Jde teda v podstatě o to, jestli jako
      >registrovaní plátci DPH můžeme vystavit doklad bez
      >DPH.
      >Moc děkuji za rady, případně odkaz na paragrafy.
      >Irena
      >
      >Pokud jste jako plátci koupili auto od plátce a DPH bylo na faktuře vyčíslené (pokud se nejedná o N1 - uplatnit odpočet nemůžete) - Musíte při jeho prodeji DPH vyčíslit.

    • 1. 4. 2008 17:35

      Irena (neregistrovaný) 80.188.66.---

      Re: dph, prodej automobilu
      2 názory a každý jiný. Mžete mi, prosím, poradit, kde to najdu v zákonech?
      Irena

    • 1. 4. 2008 17:25

      DaniK (neregistrovaný) 213.29.13.---

      Re: dph, prodej automobilu
      Pokud jste si na vstupu neuplatnili při nákupu auta DPH, nemáte povinnost při prodeji DPH odvádět, tzn. můžete vystavit fakturu bez DPH, i když jste plátci DPH.

    • 1. 4. 2008 17:42

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: dph, prodej automobilu
      Doplním jenom šikulku Danika těmi požadovanými paragrafy:


      § 62/2 ZDPH
      (2) Plněním osvobozeným od daně je dodání osobního automobilu, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně, a dodání zboží, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně podle § 75 odst. 3.

    • 1. 4. 2008 17:44

      irena (neregistrovaný) 80.188.66.---

      Re: dph, prodej automobilu
      Moc děkuji. :-)
      Irena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).