Hlavní navigace

Daň z prodeje darované nemovitosti

  • (neregistrovaný) 195.22.41.---

    1. 4. 2008 21:36

    Dobrý den, v loňském roce jsme s manželem dostali darem nemovitost.Předtím byla vložena do obchodního majetku firmy a odepisována.Zaplatili jsme darovací daň.Chtěli bychom jí prodat, protože rekonstrukce je nad naše finanční možnosti a pořídit si jiné bydlení.Nemáme na v.u. nemovitosti trvalý pobyt.Bude prodej nemovitosti osvobozen od daně z příjmu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2008 16:33

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Daň z prodeje darované nemovitosti
      Budete zdaňovat daní z příjmu, výdajem bude nabývací cena- ta co byla základem pro darovací daň, dále daň z převodu nemovitostí, kterou budete muset zaplatit a případné další výdaje spojené s prodejem, uvádět budete do odtatních příjmů- §10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).