Hlavní navigace

Zkušenosti s převodem práv na účet.sw???

• (neregistrovaný) 89.176.15.---

2. 4. 2008 20:43

Dobrý den,chci zeptat váš názor a zkušenosti ohledně převodu práv na licenci na účetní sw. Jsem v souč.době na DPČ u jedné firmy a dělám tam účetnictví,ale mám již zároven svou firmu a chtěla bych pracovat na tomto sw i nadále pod mou firmou a této původní firmě fakturovat mou práci. ALe nevím přesně,jak to udělat se sw. Kupovat nový je pro mne moc drahý a ta pův.firma ho zase beze mne nevyužije. Víte někdo,jak to udělat správně? Máte někdo s tím zkušenost?
    Děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2008 9:48

Míša (neregistrovaný) 80.251.255.---

Re: Zkušenosti s převodem práv na účet.s
      >Dobrý den, mě např. sdělili ve firmě MRP, že převod udělat nelze. Pouze zakoupit nový SW. Docela mě zklamali.

• 3. 4. 2008 14:37

LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

Zavolejte si pro informace příslušné sw společnosti. Spousta těchto firem je vstřícných.

• 3. 4. 2008 15:04

Ladik (neregistrovaný) 217.112.160.---

U Pohody to jde, řešili jsme výměnu účetní - ta původní, která nás účtovala na ŽL, už program nepotřebovala, takže jsme volali do Stormware, vyplnili nějaké formuláře a převedli práva. Ve firmě Storm. sice nebyli nadšeni, ale umožnili to.

• 4. 4. 2008 11:29

fdg (neregistrovaný) 195.50.110.---

Fakt je ten, že licence k softwaru je pouze udělením práva k využívání a to konkrétnímu subjektu. Právě proto nelze licenci na jiný subjekt převést. Některé firmy to sice dělají, ale po právní stránce je to myslím nemožné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).