Hlavní navigace

Opravdu nikdo neví?Jendatel SP a ZP

  • (neregistrovaný) 85.160.88.---

    2. 4. 2008 23:50

    Dobrý den, moc prosím o radu.
    Jednatel, není nikde zaměstnán, funkci jednatele vykonává na základě mand. smlouvy. Mě jde o následující:
    Jako osoba bez zdanitelných příjmů, by si měl platit min.zdra. poj. 1080,- Kč.(občan)
    Chtěla bych, aby si tuto částku mohl dát do nákladů(s.r.o.), tak mě napadlo vyplatit mu odměnu jako jednateli.Nevím ale, jak to udělat, aby se neplatilo navíc za organizaci.
    Napadlo mě, vyplatit mu 399,-Kč, z toho odvede pojištění a zbytek do min.mzdy by zaplatila organizace (za něho), ale to by zase nemohla dát do nákladů,že?
    399,- Kč chci z toho důvodu, aby se navíc neplatilo ještě SP, je to tak?
    Děkuji všem moc za rady!
    Janča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2008 14:45

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Opravdu nikdo neví?Jendatel SP a ZP
      Trochu překombinované, nebo ne?
      Odměna 399 - OK (vůbec to není "nápadné")
      SP - nic
      ZP - doplatek do minima ano, ale na účet jednatele - tzn. on společnosti ještě doplatí to, co za něj zaplatila navíc z titulu doplatku do minima.
      No nevím, připadá mi to dost zbytečné, dá se tam udělat dost chyb.

    • 3. 4. 2008 15:27

      Janča (neregistrovaný) 85.160.80.---

      Re: Opravdu nikdo neví?Jendatel SP a ZP
      Děkuji za zprávu.
      No, to byl příklad těch 399,- j emi jasné, že to zrovna nedám:-)
      Jinak čistě hypoteticky:
      Když mu dám mzdu 399,- Kč tak
      on zaplatí 4% z 399,-?
      Organizace 9% to je její náklad?
      a ten zbytek jednatel, může se domluvit s organizací, že to zaplatí za něho a je možné, aby to bylo nákladem?
      Janča

    • 3. 4. 2008 16:23

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Opravdu nikdo neví?Jendatel SP a ZP
      >>>Dobrý den, moc prosím o radu.
      >>>Jednatel, není nikde zaměstnán, funkci jednatele
      >>>vykonává na základě mand. smlouvy. Mě jde o
      >>>následující:
      >>>Jako osoba bez zdanitelných příjmů, by si měl platit
      >>>min.zdra. poj. 1080,- Kč.(občan)
      >>>Chtěla bych, aby si tuto částku mohl dát do
      >>>nákladů(s.r.o.), tak mě napadlo vyplatit mu odměnu
      >>>jako
      >>>jednateli.Nevím ale, jak to udělat, aby se neplatilo
      >>>navíc za
      >>>organizaci.
      >>>Napadlo mě, vyplatit mu 399,-Kč, z toho odvede
      >>>pojištění a zbytek do min.mzdy by zaplatila
      >>>organizace
      >>>(za
      >>>něho), ale to by zase nemohla dát do nákladů,že?
      >>>399,- Kč chci z toho důvodu, aby se navíc neplatilo
      >>>ještě SP, je to tak?
      >>>Děkuji všem moc za rady!
      >>>Janča
      >>Trochu překombinované, nebo ne?
      >>Odměna 399 - OK (vůbec to není "nápadné")
      >>SP - nic
      >>ZP - doplatek do minima ano, ale na účet jednatele -
      >>tzn. on společnosti ještě doplatí to, co za něj
      >>zaplatila navíc z titulu doplatku do minima.
      >>No nevím, připadá mi to dost zbytečné, dá se tam
      >>udělat dost chyb.
      >Děkuji za zprávu.
      >No, to byl příklad těch 399,- j emi jasné, že to
      >zrovna nedám:-)
      >Jinak čistě hypoteticky:
      >Když mu dám mzdu 399,- Kč tak
      >on zaplatí 4% z 399,-?
      Upřesnění - zaplatí 4,5%
      >Organizace 9% to je její náklad?
      Ano
      >a ten zbytek jednatel, může se domluvit s organizací,
      >že to zaplatí za něho a je možné, aby to bylo
      >nákladem?
      Nákladem bude, ale jestli se udrží daňová uznatelnost, to je třeba prozkoumat (zda se vejdeme do § 24/2/f ZDP) v návaznosti na povinnosti dané zvl. předpisy. Daňovou uznatelnost nevylučuji, ovšem trochu to "zavání" zneužitím práva. Chce to věnovat tomu nějaký čas a připravit si argumentaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).