Hlavní navigace

Sluneční elektrárna - vaše zkušenosti ?

  • (neregistrovaný)

    3. 4. 2008 9:38

    Dobrý den všem,
    jak by jste se prosím rozhodli při účtování slunečních kolektorů do majetku OSVČ ? Došla nám faktura s dph 9 % a přemýšlíme, že tzv. sluneční elektrárnu zaúčtujeme do majetku a budeme ji odepisovat. Jaká tam je odpisová skupina ? DPH nám vrátí na vstupu že ? Jednorázově ? Elektřinu budeme měsíčně fakturovat EONu s dph 19 %. Asi dvacet let. Zdá se vám to výhodné ? Včera nám na FÚ odpověděli akorát to, že když budeme mít dph na vstupu můžeme uplatnit i na výstupu, osvobozovat příjmy od daně z příjmů v tomto případě nemůžeme, když budeme odepisovat majetek že ?
    Děkuji moc, jsme bezradní, zda se vyplatí to dát do nákladů či ne.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2008 10:04

      Jan (neregistrovaný)

      Re: Sluneční elektrárna - vaše zkušenost
      Řeším teď stejný problém. Chci si taky postavit sluneční elektrárnu a k tomu jsem OSVČ podnikám v jiném oboru vedu jednoduché účto a jsem také plátce DPH. Rád bych se Vás zeptal na Vaše poznatky a poradil se jak to vlastně celé účtovat. V energetickém zákoně jsem se dočetl, že držitel licence musí být účetní jednotkou tzn. vést podvojné účto. Jak to prosím řešíte. Když jsme volali na ERU tak sami nevěděli, nebo říkali že je to jedno. Tak já nevím. Jestli ještě budete číst tuto zprávu prosím ozvěte se. Už jsem se tady ptal na foru, ale nikdo neodpověděl. Asi je to velké specifikum. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).