Hlavní navigace

Sociální pojištění

• (neregistrovaný) 80.82.158.---

4. 4. 2008 20:08

Dobrý den,
    dnes mi přišlo vyúčtoání z OSSZ a jsem z něj drobátko zmaten.

Do konce června loňského roku jsem byl student a byl sem tedy od placení osvobozen, po skončení studia se mi z práce jako OSVČ stala automaticky hlavní činnost a byl jsem povinen platit zálohy, ty jsem neplatil ale usilovně hledal zaměstnaní kde by bych tyto zálohy platil z platu u zaměstnavatele.

Měsíce červenec a srpen jsem tedy hledal a byl veden jako hlavni činnost. Koncem srpna jsem podepsal smlouvu s novým zaměstnavatelem a nastoupil do zamštnání. Zaměstnavatel mi automaticky z platu strhával z platu veškeré poplaty (zdravotní, sociální a záloha na daň) a tak jsem to bral tak že již sociální platit nemusím.

Teď mi daňová poradkyně vypracovala všechny doklady a ty jsem předal na patřičné úřady. Na zdravotní jsem měl malý nedoplatek který jsem uhradil, na daních zase přeplatek ale na sociálním jsem měl nulu.

Teď ale když mám vyúčtování je v něm uvedeno od měsíce července 2007 do února 2008 že mam platit 1491Kč, tyto řádky mi vyznačili zvýrazňovačem. Na další straně kde je přehled plateb je ještě připsáno penále ( nevím zda je to za ten červenec a srpen nebo za cele období nebo vůbnec za co)
    U nedoplatku za 06 a 07 jsou nuly a je částka jen u penále.

A teď teda nevím jestli po mě chcou zaplatit cca 12tis za to pojištění + penale nebo jen to penale nebo co teda po mě chcou.

Do káže někdo poradit? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).