Hlavní navigace

Přivýdělek

 • (neregistrovaný) 213.192.18.---

  5. 4. 2008 5:07

  Dobrý den! Měl bych na Vás jeden dotaz. Nevím jak mám postupovat dále, když mě jeden soukromý zaměstnavatel odmítá úplně zaplatit mzdu za odpracované hodiny. Neměl jsem ještě s ním ani uzavřenou smlouvu a dohodu o práci. Nic vlastně v ruce nemám a zbyl mi jen svůj výpis odpracovaných hodin. Co se dá s tím dělat? Setkám se vůbec někdy s penězi na které mám nárok? Předem děkuji za odpověd'.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2008 9:29

   J (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: Přivýdělek
   Mám vážné obavy, že pokud nemáte v ruce žádnou smlouvu ani dohodu ,nemáte šanci.Váš výpis odpracovaných hodin je k ničemu.Bylo by to tvrzení proti tvrzení.Snad jedině pokud by jste to mohl prokázat svědectvím někoho z pracoviště.Otázkou je kdo by ze zaměstnanců svědčil pro vás. Jedině se zkusit obrátit na oblastní inspektorát práce ve vašem bydlišti a poukázat tam na praktiky tohoto "podnikatele".

  • 5. 4. 2008 13:53

   yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

   Re: Přivýdělek
   Jenže , pozor na to, aby jste taky nebyl vy pokutován za práci načerno. To se může pěkně obrátit proti vám. Bez smlouvy přece nemůžete pracovat.

  • 5. 4. 2008 14:12

   graver (neregistrovaný) 89.102.33.---

   Re: Přivýdělek
   >>>Dobrý den! Měl bych na Vás jeden dotaz. Nevím jak mám
   >>>postupovat dále, když mě jeden soukromý zaměstnavatel
   >>>odmítá úplně zaplatit mzdu za odpracované hodiny.
   >>>Neměl jsem ještě s ním ani uzavřenou smlouvu a dohodu
   >>>o
   >>>práci. Nic vlastně v ruce nemám a zbyl mi jen svůj
   >>>výpis
   >>>odpracovaných hodin. Co se dá s tím dělat? Setkám se
   >>>vůbec někdy s penězi na které mám nárok? Předem
   >>>děkuji
   >>>za odpověd'.
   Smlouvu jste asi uzavřenou měl, jenže pouze ústní. Legálně nenaděláte nic. Pokud tedy ten výkyz práce není podepsaný protistranou - pak by byl průkazný a zároveň zakládal smluvní vztah, i když nezobrazuje jeho veškeré podmínky. Jakékoliv řešení je bohužel postaveno na možnostech doložení vašich tvrzení.
   Nevím, o jakou práci šlo, ale předpokládám, že její výsledky nemůžete legálně a jednoduše anulovat.
   >>pro vás. Jedině se zkusit obrátit na oblastní
   >>inspektorát práce ve vašem bydlišti a poukázat tam na
   To je k ničemu. Inspektoráty práce zajišťují dohled nad plněním zákonných povinností v pracovněprávních vztazích (a ani to se jim moc nedaří) a tady je spor právě o existenci takového vztahu.

   >Jenže , pozor na to, aby jste taky nebyl vy pokutován
   >za práci načerno. To se může pěkně obrátit proti vám.
   >Bez smlouvy přece nemůžete pracovat.
   OMG. To je takový pěkný logický oříšek, že? Aby mohl být někdo "pokutován za práci načerno", musel by mu tu práci načerno nějak dokázat. A o to právě tazateli jde :-)))
   BTW: co přesně je nezákonného na "práci na černo" - pokud tedy pracovník zdaní svůj příjem (který v tomto případě jaksi nedostal)?

  • 5. 4. 2008 18:16

   Štěpán (neregistrovaný) 213.192.18.---

   Re: Přivýdělek
   Ne, o žádnou práci na černo se jednat nemělo. Hlavní zaměstání mám - to mám dopoledne, a tak jsem něco sháněl na odpoledne, která mám většinou volná. Jednalo se o soukromou úklidovou službu. Několik dní jsem tedy u ní pracoval před vlastním podepsáním smlouvy. Tu mi vlastně nabízeli až později (nebyl hned čas a kdesi co, však to znáte) a stejně jsem k ní ani nakonec nepřistoupil, poněvadž byla moc nevýhodná - jen 50hrubého na hodinu, uzavření nutné s pojištěním a nehorázné a nesplnitelné časové i úkolové nároky) . Paní mi ale nejprve tvrdila, že mi vše i tak zaplatí i když se k nim neupíši. Nakonec si to rozmyslela, že bude pro ni výhodné mi nezaplatit nic. Pracoval jsem u této soukromé agentury sice jen 23 hodin a to ted' mrzí, když jsou vlastně k ničemu.

   Je to tato práce: Marcela Trnková - pomocníci a uklízeči

   odkaz: http://www.megainzerce.cz/prace-z-domu/karlovarsky/pomocnici-a-uklizeci-v-do-marcela-trnkova-20625.htm

   Každopádně všem děkuji za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).