Hlavní navigace

Sídlo s.r.o. byt ?????

• (neregistrovaný) 88.100.56.---

7. 4. 2008 10:14

Dobrý den, chystáme se změnit sídlo s tím, že bychom ho přemístili do bytu společníka (100% podíl v s.r.o.). Nejsme si ale jistí, zda není nutné daný prostor (1místnost) překolaudovat na nebytový prostor, či se jen sepíše nájemní sml. ve stávajícím stavu,kdy se jedná o jednu místnost v bytě, který společník vlastní (a sml. sepíše společník se svou s.r.o, tedy sám se sebou??). Věřím, že sídlo v případě provozování ekonom. poradenství a realitní činnosti může být v bytě (styk s klienty minimální)?? Prosím poraďte někdo...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2008 10:19

Financ (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: sídlo s.r.o. byt ?????
      Dobrý den, záleží kde to sídlo hodláte zapsat, např. v Praze s tím není žádný problém je to běžná praxe, ale třeba Městský soud v Brně Vám sídlo do bytu nezapíše vůbec .... jaký kraj takový mrav ...

• 7. 4. 2008 10:27

luci1 (neregistrovaný) 88.100.56.---

Jejda...a my jsme zrovna z brna:( to je opravdu tak, že brno nezapíše sídlo do bytu? Mají k tomu nějaký důvod? V živn. zákoně je sídlo v bytě normálně zmíněno...co teď? Moc jste mě nepotěšil, od 1.května potřebujeme sídlit..ale moc děkuji za odpověĎ!

>Dobrý den, záleží kde to sídlo hodláte zapsat, např. v
      >Praze s tím není žádný problém je to běžná praxe, ale
      >třeba Městský soud v Brně Vám sídlo do bytu nezapíše
      >vůbec .... jaký kraj takový mrav ...

• 7. 4. 2008 10:37

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

To je blbost, sídlo s.r.o.v bytě je běžná věc, musí být pouze písemný souhlas vlastníka-přiloží se k návrhu.
      Jediná podmínka je v § 19c obč.zák. - musí to být slučitelné s účelem firmy a odpovídat povaze a rozsahu její činnosti.
      Ideální stav je, když je byt ve vlastnictví. Pak stačí jen označit sídlo-firmu a IČ, třeba na poštovní schránku a OK.
      A pokud v Brně( mám s nimi taky jen ty nejhorší zkušenosti) nechtějí vyhovět zákonu, tak bych se s nimi klidně soudil. Už se mi podařilo podáním stížnosti jedno jejich přiblblé rozhodnutí ohledně zápisu do OR zvrátit.

• 7. 4. 2008 10:51

Dobrý den, děkuji i Vám za odpověď - mnohem přívětivější:)Já jsem to tak taky pochopila, že by neměl být problém, ale taky je určitě pravda, že jiný kraj.. Docela jste mě vystrašil...ideálně, kdyby to šlo hladce bez nutnosti souzení se.
      Byt je v OV, takže stačí napsat souhlas? A smlouvu na pronájem místnosti? nebo by mohlo být i bez smlouvy, pokud by se neuplatňovaly náklady? A myslím si správně, že ekon. poradenství a realitní činnost (funguje hlavně v terénu, sml. se podepisují přímo na místě nebo u notáře, komunikace emailem a tel.,za celý rok byly v kanceláři 4schůzky) odpovídá a je slučitelné?
      A s tím označením..někde jsem tu na fóru vyčetla, že označen by měl být i zvonek (před domem), i schránka (uvnitř domu) i byt (tabulka na dveřích).

• 7. 4. 2008 11:16

>Dobrý den, děkuji i Vám za odpověď - mnohem
      >přívětivější:)Já jsem to tak taky pochopila, že by neměl být
      >problém, ale taky je určitě pravda, že jiný kraj.. Docela
      >jste mě vystrašil...ideálně, kdyby to šlo hladce bez
      >nutnosti souzení se.
      >Byt je v OV, takže stačí napsat souhlas?

Je to Prohlášení vlastníka bytu o souhlasu s umístěním sídla firmy- data, ověř.podpis a přiložit k návrhu na zápis.
      A smlouvu na
      >pronájem místnosti?

Žádnou smlouvu v podstatě nepotřebujete, pokud nebudete čarovat s náklady na byt a nějaký poměr uplatňovat na s.r.o., ale to je většinou problém,do kterého FÚ dost ryje.
      nebo by mohlo být i bez smlouvy,
      >pokud by se neuplatňovaly náklady?
      ANO

A myslím si správně,
      >že ekon. poradenství a realitní činnost (funguje
      >hlavně v terénu, sml. se podepisují přímo na místě nebo u
      >notáře, komunikace emailem a tel.,za celý rok byly v
      >kanceláři 4schůzky) odpovídá a je slučitelné?

Určitě, protože charakter této činnosti odle mne neodporuje Obč.zák.
      >A s tím označením..někde jsem tu na fóru vyčetla, že
      >označen by měl být i zvonek (před domem), i schránka
      >(uvnitř domu) i byt (tabulka na dveřích).

Fy musí být označena názvem a IČ,z hlediska doručování pošty, podle ŽZ, je-li to byt v bytovém domě- pak u vchodu-zvonek,pošt.schránka i na dveřích bytu- ale stačí malé nálepky,jen k přečtení.

• 7. 4. 2008 12:35

Jste strašně moc hodná, děkuji za pomoc!
      Takže připravím jen Prohlášení vlastníka (žádnou smlouvu, když náklady uplatňovat nebudeme, radši se obejít bez pár tisícovek než rýpání FÚ. Teda snad jsem správně pochopila, že FÚ ryje při uplatňování nákladů..nebo snad ryje, když není nájemní smlouva?!!!!!!!!!!!) a pár nálepek. Snad neexistence nájemní smlouvy nenaštve brněnský rejstřík ještě víc:( Ještě jednou moc děkuji!

• 7. 4. 2008 13:36

>Jste strašně moc hodná,

hodný(detail)

děkuji za pomoc!

není zač

>Takže připravím jen Prohlášení vlastníka (žádnou
      >smlouvu, když náklady uplatňovat nebudeme, radši se obejít
      >bez pár tisícovek než rýpání FÚ.

ano-

Teda snad jsem
      >správně pochopila, že FÚ ryje při uplatňování nákladů

ANO...
      ..nebo
      >snad ryje, když není nájemní smlouva?!!!!!!!!!!!) a
      >pár nálepek. Snad neexistence nájemní smlouvy nenaštve
      >brněnský rejstřík ještě víc:

není důvod.( Ještě jednou moc děkuji!

• 7. 4. 2008 13:57

Moc se omlouvám za pokus o Vaše zženštění, hodný pane pájo:) a ještě jednou děkuji za ochotu pomoci! pěkný den přeji!

• 7. 4. 2008 14:05

prosímVás, to byl jenom jako fórek, nemáte zač, ať Vám to dobře dopadne, docela by mne zajímal výsledek už kvůli mým zkušenostem, můžete mi napsat,jak to dopadlo?

• 7. 4. 2008 14:49

však já jsem taky reagovala s usmevem. určitě vám dám ráda vědět, hned jak se dozvím, že to neprošlo, napíšu a vyčiním vám!!!:)

• 7. 4. 2008 18:17

jojojo, já nakonec za to budu odpovědný, tak to k...a ani náhodou,jak říká Polívka, Ale prosím napište, jsem zvědav. Nesmíme se nechat stále buzerovat těmi pitomými úředníky.

• 7. 4. 2008 21:23

luci1 (neregistrovaný) 217.77.165.---

no to si piste, pane magistre!!! diky za email, dam vedet, az nebudu mit kde sidlit..pak pripiste i sve bydliste, at vim, co psat na vizitky..:)

>jojojo, já nakonec za to budu odpovědný, tak to k...a
      >ani náhodou,jak říká Polívka, Ale prosím napište, jsem
      >zvědav. Nesmíme se nechat stále buzerovat těmi
      >pitomými úředníky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).